Svarbiausi vasario 15-osios dienos įvykiai

ŠaltinisBNS

Vakcinacijos planas. Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino COVID-19 vakcinacijos planą. Pagal jį, masinę gyventojų vakcinaciją numatyta pradėti jau balandį. Šią savaitę dauguma savivaldybių pradeda skiepyti vyresnius nei 80 metų žmones, kovą numatyta pradėti skiepyti vyresnius nei 65-erių gyventojus ir sergančius lėtinėmis ligomis. Planas atnaujintas atsižvelgus į farmacijos kompanijų „AstraZeneca“, „BioNTech“ su „Pfizer“ bei „Moderna“ pateiktus vakcinų pristatymo planus.

Karantino pakeitimai:

* Lietuvoje po dviejų mėnesių pertraukos duris atvėrė kirpyklos ir nedidelės ne maisto prekių parduotuvės, turinčios įėjimą iš gatvės. Dėl apribojimų kirpėjų ir klientų gerokai mažiau nei įprastai, o eilės kai kur jau sudarytos mėnesiui į priekį. Prie kai kurių populiaresnių parduotuvių susidarė eilės, nes prekyvietėse ribojamas žmonių skaičius. Galimybe profilaktiškai išsitirti dėl koronaviruso prieš pradedant darbą pasinaudojo vos keli tūkstančiai žmonių.

* Sporto entuziastai prie Vyriausybės surengė akciją, kurios metu treniravosi lauke sningant ir stingdant šalčiui. Jie taip siekė atkreipti valdžios dėmesį į savo prašymą leisti treniruotis uždarose patalpose.

* Turgaviečių atstovai paskelbė rengiantys ieškinį prieš valstybę dėl, jų teigimu, diskriminacinių karantino sąlygų. Jie teigia, kad Vyriausybės nustatytos taisyklės protegavo stambiuosius prekybininkus.

* Gerėjant koronaviruso plitimo situacijai, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija siūlo palaipsniui atlaisvinti judėjimą žiedinėse savivaldybėse, pradedant nuo Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei jų rajonų, taip pat nuo kito pirmadienio atnaujinti vairavimo egzaminus. Sprendimas gali būti priimtas trečiadienį.

* Nuo trečiadienio numatoma atnaujinti pasienio kontrolę ties Lenkija. Bus tikrinama, ar vykstantieji iš Lenkijos pusės yra užpildę keliautojo informaciją ir turi testą.

Parama darbuotojams. Vyriausybė pasitarime preliminariai nutarė skirti papildomą paramą savarankiška veikla besiverčiantiems žmonėms, kurie nukentėjo nuo karantino. Parama bus susieta su 2019 metais sumokėtu gyventojų pajamų mokesčiu. Numatoma, kad parama sieks 100 proc. nuo individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų apskaičiuotos GPM sumos, bet ne mažiau kaip 100 eurų ir ne daugiau kaip 36 minimalius atlyginimus. Galutinį sprendimą Vyriausybė numato priimti vėliau šią savaitę. 

Gerėjanti statistika. Per parą nustatyti 203 nauji koronaviruso atvejai – paskutinį kartą tokie maži skaičiai fiksuoti spalio viduryje. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1097 COVID-19 pacientai, 100 iš jų – reanimacijoje. 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų siekia 270,3 atvejo.

Vakcina vyresniems. Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė, kad kompanijos „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 bus skiepijami visi gyventojai, antrasis skiepas bus skiriamas po 12 savaičių. Anksčiau svarstyta, ar šia vakcina skiepyti vyresnio amžiaus žmones, nes kol kas nėra pakankamai tyrimų rezultatų, ar vakcina suteikia efektyvią apsaugą vyresniems nei 55 metų žmonėms.

Naujas patarėjas. Premjerė Ingrida Šimonytė savo patarėju viešųjų pirkimų, skaitmeninės transformacijos ir atvirų duomenų klausimais paskyrė buvusį ūkio ministrą Rimantą Žylių. Jiedu kartu dirbo Andriaus Kubiliaus vyriausybėje. 

Britų ribojimai. Jungtinė Karalystė įvedė privalomą dviejų savaičių karantiną viešbutyje atvykstantiems iš 33 aukštos rizikos šalių, kuriose išplitusios naujosios koronaviruso atmainos. Atvykusieji taip pat turės atlikti kelis koronaviruso testus. Lietuvos šiame sąraše nėra. Visi kiti atvykusieji turi izoliuotis namie 10 dienų ir taip pat atlikti du testus.

Rinkimai Katalonijoje. Katalonijos separatistų partijos po rinkimų užsitikrino tvirtesnę daugumą vietos parlamente. Ispanų ministro pirmininko Pedro Sanchezo Socialistų partija surinko daugiausiai balsų, tačiau trys separatistų partijos kartu turės 74 mandatus 135 vietų Katalonijos parlamente. Šiuo metu nepriklausomybės siekiančios politinės jėgos turi 70 vietų. Regionas prieš daugiau nei trejus metus nesėkmingai mėgino atsiskirti nuo Ispanijos.

Prekybos tendencijos. Statistika parodė, kad Kinija pernai aplenkė JAV ir tapo didžiausia Europos Sąjungos prekybos partnere.

Permainos Kosove. Kosovo parlamento rinkimus laimėjo kairiojo sparno opozicija. Pirmalaikiai rinkimai įvyko po neramių metų, per kuriuos koronaviruso pandemija dar labiau padidino socialinę krizę buvusioje Serbijos provincijoje, prieš trylika metų paskelbusioje nepriklausomybę. Kosove gyvena 1,8 mln. žmonių.

Turkijos atsakas. Turkijos policija sulaikė 718 žmonių per reidus 40-yje miestų, įtariant šiuos asmenis ryšiais su uždrausta kurdų kovotojų grupe, kaltinama 13 turkų nužudymu Irako šiaurėje. Turkija taip pat iškvietė JAV ambasadorių išreikšti protestą dėl amerikiečių paramos kurdų kovotojams.

Protestai Mianmare. Didžiausiame Mianmaro mieste Jangone kilo naujų protestų po to, kai naktį buvo išjungtas internetas, o gatvėse  dislokuota kariuomenė. Demonstracijos tęsiasi praėjus dviem savaitėms po pučo, per kurį buvo nuversta ir suimta lyderė Aung San Suu Kyi.

„Jaguar“ planai. Prabangių automobilių prekės ženklą „Jaguar“ valdanti bendrovė pranešė, kad nuo 2025 metų gamins tik elektrines transporto priemones. „Šio dešimtmečio viduryje „Jaguar“ bus patyręs renesansą ir taps visiškai elektriniu prabangos prekių ženklu“, – rašoma „Jaguar Land Rover“ pranešime.

Šeimos pagausėjimas. Princas Harry ir jo sutuoktinė Meghan Markle pranešė, kad laukiasi antros atžalos. Pernai karališkųjų pareigų atsisakiusi pora šiuo metu gyvena Kalifornijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte