Svarbiausi spalio 15-osios dienos įvykiai

ŠaltinisBNS

Protestai Italijoje prieš „žaliuosius pasus”. Nuo penktadienio visiems darbuotojams Italijoje privalomi „žalieji pasai“, patvirtinantys, kad asmuo pasiskiepijęs nuo COVID-19, persirgęs koronavirusine infekcija arba yra gavęs neigiamą COVID-19 testo rezultatą.

Įtampa ligoninėse. Daugėjant COVID-19 pacientų, Vilniaus klinikinė ligoninė ir Santaros klinikos priima tik skubius pacientus, stabdo planinę hospitalizaciją.

Mokami testai. Ketvirtadienį parlamentarai pirmajame balsavime pritarė, kad nuo COVID-19 nepasiskiepiję darbuotojai mokėtų už testus. Dėl projekto priėmimo turėtų būti balsuojama kitą savaitę.

Žmogaus teisių taryba. Lietuva pirmą kartą išrinkta į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą. Joje šalis bus trejus metus nuo 2022-ųjų. Į tarybą po pusketvirtų metų sugrįžo ir Jungtinės Valstijos.

Sąsajos su terorizmu. Pranešta, kad nuo liepą įvestos ekstremalios situacijos iš Lietuvos jau išsiųsti keturi su terorizmu susiję asmenys. Daugiau nei dešimt yra stebimi, tačiau jie izoliuoti ir, pasak politikų, grėsmės nekelia.

Vilkikų protestas Trieste

„Forum Cinemas“ akcijos. Konkurencijos taryba pareiškė, kad Estijos verslininkai negalės įsigyti likusių „Forum Cinemas“ kino teatrus Lietuvoje valdančios bendrovės „Forum Cinemas Lithuania“ akcijų, nes laiku nepateikė informacijos. 

Koronaviruso situacija. Nustatyti 2736 nauji COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių, tarp jų – jaunesnė nei 30-ies moteris. 2,6 tūkst. žmonių paskiepyta pirmąja vakcinos doze. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1571 COVID-19 pacientai.

Vokietijos koalicija. Vokietijos Socialdemokratų partija, žalieji ir liberali Laisvoji demokratų partija paskelbė pasiekę preliminarų susitarimą dėl naujos šalies vyriausybės. Jame numatyta išlaikyti finansinę drausmę ir neįvesti naujų mokesčių, ankstinti anglies energetikos atsisakymą iki 2030 metų, didinti minimalią algą.

Užpuolimas Norvegijoje. Norvegijoje iš lanko penkis žmones nušovęs vyras buvo perduotas sveikatos priežiūros tarnyboms, kilus įtarimų dėl sutrikusios jo psichikos. Taip pat pranešta, kad tarp užpuoliko sužalotų žmonių yra ir lietuvė – jai strėlė pataikė į ranką.

Clintono sveikata. 75-ių buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas paguldytas į ligoninę dėl kraujo infekcijos. B. Clintonas hospitalizuotas atidžiai stebėsenai, tačiau eksprezidento būklė taisosi, teigia jo atstovai.

Sprogimai Afganistane. Afganistano pietiniame Kandaharo mieste per sprogimus šiitų mečetėje žuvo mažiausiai 33 žmonės ir dar 74 buvo sužeisti.

„Rail Baltica“ vėlavimas. „Rail Baltica“ projekto Estijoje auditoriai paskelbė, kad ir europinės vėžės geležinkelio projektavimo Estijoje darbai, ir geležinkelio tiesimui reikalingos žemės pirkimas keleriais metais atsilieka nuo pradinių terminų, o vien žemės pirkimo atveju nuo pradinio tvarkaraščio atsiliekama jau penkeriais metais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte