Svarbiausi savaitgalio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

ŠaltinisBNS

Migrantų krizė: 

* Lietuvoje per praėjusias dvi paras apgręžta iki pusšimčio neteisėtų migrantų, į šalį dėl humanitarinių priežasčių įleisti trys žmonės. Dar du asmenys sulaikyti Lietuvos teritorijoje, tačiau ne pasienio ruože.

* Turto valdymo ir ūkio departamentas ieško, kas dviejuose 5 kilometrų pasienio ruožuose su Baltarusija galėtų nutiesti pjaunančią vielą „Concertina“. Šioms paslaugoms įsigyti paskelbti du pirkimai. Pasak Vidaus reikalų ministerijos, kitą savaitę turėtų būti paskelbtas ir pagrindinis viešasis pirkimas vielai bei jos tiesimo darbams įsigyti.

* Latvijos pasieniečiai per pastarąsias dvi dienas neleido į šalį patekti 159 žmonėms, mėginusiems neteisėtai kirsti sieną su Baltarusija.

Koronaviruso situacija:

* Per praėjusias dvi paras šalyje nustatyta 1019 naujų koronaviruso atvejų, mirė septyni žmonės. Ligoninėse gydoma 370 COVID-19 pacientų, 42 iš jų – reanimacijoje. 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 242,3 atvejo, o teigiamų diagnostinių testų dalis – 4,1 procento.

* Per dvi paras pirmąja vakcinos doze paskiepyta 13,6 proc. žmonių. Lyginant su tomis pačiomis dienomis praėjusią savaitę, tai – per 10 tūkst. mažiau. Mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 55,6 proc. žmonių. Skaičiuojant vien pilnamečius, paskiepyta 65,7 proc. gyventojų.

* Dėl medicininių priežasčių negalintiems skiepytis žmonėms COVID-19 tyrimai galimybių pasui gauti mobiliuosiuose punktuose bus atliekami nemokamai.

* Šeštadienį Rusijoje fiksuotas didžiausias per parą nustatytų COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios – nuo šios infekcinės ligos mirė 819 pacientų.

* Lenkija, vykdydama „atsakingo solidarumo politiką“, pardavė Australijai 1 mln. „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 dozių. Šalies sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis (Adamas Nedzelskis) sako, kad Lenkijos turimos atsargos leidžia „patenkinti piliečių poreikius ir paremti kitus, kam reikalinga pagalba“.

Socialdemokratų lyderystė. „Lietuvos ryto“ užsakymu bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa rodo, kad partijų reitinguose iš pirmosios vietos opozicijoje esančius „valstiečius“ išstūmė socialdemokratai, o trečioje vietoje liko valdantieji konservatoriai. Politologai tokius pokyčius sieja su su jų siūloma alternatyva bei naujai išrinktos pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės fenomenu.

Vyskupo įšventinimas. Vilniuje prelatas Visvaldas Kulbokas priėmė vyskupo šventimus. Šį birželį popiežius Pranciškus išrinko prelatą V. Kulboką tituliniu Martanos arkivyskupu ir paskyrė apaštaliniu nuncijumi Ukrainoje.

Konfliktas Afganistane. Talibanas ir toliau stiprina savo pozicijas aplink Kabulą, o nuo kovotojų Afganistane besitraukiantys pabėgėliai užplūdo šalies sostinę. Talibanas teigia norintis „per artimiausias kelias dienas“ perimti kontrolę visame Afganistane. JAV jūrų pėstininkai buvo pasiųsti prižiūrėti evakuacijos operacijų, kai virtinė šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Daniją ir Ispaniją, paskelbė išgabensiančios savo ambasadų darbuotojus. NATO sekmadienį pareiškė, kad rasti politinį konflikto sprendimą reikia „skubiau nei kada nors anksčiau“.

Restitucijos klausimas. Lenkijos prezidentui Andrzejui Dudai (Andžejui Dudai) pasirašius įstatymą, faktiškai blokuosiantį po Antrojo pasaulinio karo konfiskuoto nekilnojamojo turto restituciją, Izraelis pavadino jį „antisemitiniu“ ir atšaukė konsultacijoms savo reikalų patikėtinį Varšuvoje. Įstatymu nustatomas 30 metų senaties terminas teisinėms pretenzijoms dėl komunistinio režimo po karo konfiskuoto nekilnojamojo turto.

Žemės drebėjimas. Haitį šeštadienį supurtė stiprus 7,2 balo žemės drebėjimas. Jis pareikalavo mažiausiai 304 žmonių gyvybių, o gelbėtojai tebeieško išgyvenusiųjų.

Sprogimas Libane. Šiauriniame Akaro regione Libane, sprogus degalų cisterniniam automobiliui, žuvo mažiausiai 20 žmonių, o dar apie 80 buvo sužeisti. Dėl šios tragedijos liko perkrautos šalies gydymo įstaigos ir prasidėjo dingusiųjų paieškos operacija šalyje, jau besigrumiančioje su ekonomine krize ir rimtu degalų trūkumu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Sveiki ! Ačiū už jūsų pozicija, tikslią informaciją.Labai tai vertiname ! Bet laaabai pasigendame rimtų veikėjų ( visuomenininkų, žurnalistų, mokslo ir meno žmonių, kunigų ir t.t.) pasisakymų dabar ypač aktualiomis temomis ! Labai to laukiame ir tikimės iš jūsų ! Ačiū.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis