Svarbiausi savaitgalio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

ŠaltinisBNS

Migrantų krizė:

* Per savaitgalį pranešta apie beveik 90 nelegaliai į Lietuvą atvykusių migrantų. Šeštadienį pasieniečiai paskelbė sulaikę 31, o sekmadienį – dar 57 atvykėlius. Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikyti 1634 migrantai.

* Lietuvos kariuomenė prisidėjo prie patruliavimo pasienyje. Vienu metu pasienio pareigūnams talkins apie 100 karių iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų.

* Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnyba „Frontex“ atsiųs į Lietuvą sraigtasparnių pasieniui stebėti, taip pat deleguos vertėjų, kito personalo darbui su migrantais, papildomų ginkluotų patrulių, pranešė Prezidentūra.

* Siekiant nuraminti vietos gyventojus, Alytaus apskrityje savaitgalį buvo sustiprintos policijos pajėgos, čia patruliavo ir antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.

* Apie 150 žmonių šalia valstybės sienos su Baltarusija netoli Druskininkų protestavo prieš nelegalių migrantų atvykimą į Lietuvą. „Mūsų valdžia pridirbo tokių dalykų, kad dabar turi srėbti žmonės, dirbantys pasienyje, vietos gyventojai ir savivaldybių biudžetai“, – sakė mitingo organizatorius Raimondas Grinevičius.

Koronaviruso situacija:

* Per dvi dienas paskelbta apie 99 naujus COVID-19 atvejus, nuo šios ligos mirė vienas žmogus. 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 18,3.

* Nuo koronaviruso paskiepyti kiek daugiau nei 18 tūkst. žmonių, daugiausia – antrąja vakcinos doze.

* Europos Sąjunga pranešė, kad įgyvendino savo uždavinį vidurvasariui parūpinti pakankamai vakcinų, kad jų pakaktų paskiepyti 70 proc. suaugusių Bendrijos gyventojų.

* Pasaulyje plintant labiau užkrečiamai koronaviruso delta atmainai, Didžiojo dvidešimtuko finansų ministrai įspėjo, kad tai gali sulėtinti pasaulio ekonomikos atsigavimą.

* Pietų Korėja šeštadienį fiksavo trečią dieną iš eilės rekordinį COVID-19 atvejų prieaugį – 1378 nustatytus susirgimus per parą.

Prezidentas Lenkijoje. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda vieši Krokuvoje. Su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda susitikęs šalies vadovas aptarė išaugusius migracijos srautus iš Baltarusijos ir Rusijos elgesį su kaimynėmis. „Tik bendromis pastangomis galime užtikrinti saugumą regione“, – po susitikimo sakė G. Nausėda.

Rinkimai Europoje:

* Moldovoje vyksta pirmalaikiai parlamento rinkimai. Ankstesniąją Moldovos tautos atstovybę paleido prezidentė Maia Sandu, tikėdamasi po rinkimų parlamente matyti daugiau proeuropietiškų politikų.

* Pirmalaikiai parlamento rinkimai vyksta ir Bulgarijoje. Jie organizuojami antrą kartą per tris mėnesius, politinėms partijoms niekaip nesusitariant dėl stabilios koalicinės Vyriausybės.

Ispanijos Vyriausybė. Ispanijos premjeras Pedro Sanchezas pertvarkė Vyriausybę. Vidutinis ministrų amžius sumažėjo penkeriais metais iki 50-ies, o moterys sudarys dar didesnę dalį kabinete – 63 procentus. Pasak premjero, Vyriausybės pertvarkymas rodo kartų atsinaujinimą ir dar kartą išskiria Ispaniją iš kitų valstybių lyčių lygybės klausimu.

Haičio prašymas. Haičio laikinoji vyriausybė paprašė JAV atsiųsti karių padėti saugoti svarbiems infrastruktūros objektams, šaliai mėginant užbaigti neapibrėžtumo laikotarpį po prezidento Jovenelio Moise’o nužudymo.

Paminklai konfederatams. JAV pietiniame Šarlotsvilio mieste pašalinti prieštaringai vertinami paminklai dviem vergovę palaikiusiems Pilietinio karo laikų generolams, kurie buvo tapę protestų objektais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis