Svarbiausi rugsėjo 24-osios dienos įvykiai

ŠaltinisBNS

Koronaviruso situacija:

* Nustatyti 1464 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių. 3,5 tūkst. žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Ligoninėse gydomi 1005 žmonės.

* Santaros klinikų vadovas pranešė, jog užpildytos beveik 90 proc. lovų. „Gerų naujienų neturiu, epidemiologinė situacija blogėja ne tik Vilniuje, bet ir visame regione“, – sakė Feliksas Jankevičius.

* Rusijoje per parą registruotos 820 mirtys nuo koronaviruso – daugiausiai šalyje nuo pandemijos pradžios.

Migrantų krizė:

* Iš Šalčininkų rajone, Rūdninkų poligone, vasarą įkurtos laikinos migrantų stovyklavietės išvežti paskutiniai užsieniečiai. Daugiau kaip 700 asmenų apgyvendinta buvusiuose Kybartų pataisos namuose.

*  Lenkijoje mirė netoli sienos su Baltarusija rastas irakietis. Tai penktas pasienyje su Baltarusija šalyje miręs neteisėtas migrantas.

Brangstanti elektra. Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius sako, kad elektros kaina mažiausiai jos suvartojantiems gyventojams nuo kitų metų gali didėti apie 20 proc.

Nesėkmingas ieškinys. „Maxima grupei“ ir jos įmonei „Franmax“ nepavyko prisiteisti 170 mln. eurų žalos iš lietuvių verslininkų, Baltarusijoje įkūrusių prekybos tinklą „Mart Inn Food“, dėl sužlugdytų verslo planų šioje šalyje. Vilniaus apygardos teismas atmetė ieškinį prieš verslininkus Gintarą ir Mindaugą Marcinkevičius bei Eglę Jokubynienę ir „Mart Inn Food“. „Maxima grupė“ sprendimą žada skųsti.

Alpinistų žūtis. Rusijoje žuvo penki alpinistai, dar 14 buvo išgelbėti per incidentą ant aukščiausio Kaukazo kalno Elbruso.

Šaudynės teisme. Teisininkais apsirengę užpuolikai Delio teismo salėje nušovė žinomą Indijos gangsterį Jitendra Gogi. Vėliau užpuolikai buvo nukauti policijos pareigūnų.

Klimato streikas. Dešimtys tūkstančių kovos su klimato kaita aktyvistų, tarp jų švedė Greta Thunberg, išėjo į Vokietijos miestų gatves prieš savaitgalį vyksiančius visuotinius rinkimus.

Puigdemonto sulaikymas. Italijoje sulaikytas Europos Parlamento narys ir buvęs Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont’as. Jis 2017 metais pabėgo į Belgiją po mėginimo paskelbti Katalonijos regiono nepriklausomybę referendumu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte