Svarbiausi Rugsėjo 14-osios įvykiai

ŠaltinisBNS

Migrantų krizė:

* Pasienyje su Baltarusija per parą apgręžta apie 20 migrantų, nė vienas asmuo neįleistas.

* Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, institucijos išnagrinėjo ir atmetė 562 neteisėtų migrantų prašymus suteikti politinį prieglobstį, nuo metų pradžios 130 jų jau išvyko iš šalies.

* Į Ruklos miestelį Jonavos rajone pradėti perkelti migrantai. Čia įrengtoje stovykloje bus apgyvendinta apie 400 šeimų su vaikais, pagyvenusių žmonių ir kitų pažeidžiamų grupių atstovų, jie įsikurs konteineriniuose nameliuose.

JAV palaikymas. JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėjas Jake’as Sullivanas telefonu kalbėjosi su premjere Ingrida Šimonyte. Jis tvirtino, kad  Amerika palaiko Lietuvą diplomatiniame ginče su Kinija, kuri bando „taikyti prievartą“. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyko į Vašingtoną susitikti su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.

KET pakeitimai. Susisiekimo ministras ir Vilniaus meras pristatė siūlomus Kelių eismo taisyklių pakeitimus. Tarp jų – dviračiams skirtos gatvės, draudimai paspirtukams ir kiti pasiūlymai. Jie turėtų įsigalioti kitais metais.

Ryšiai su Taivanu. Į Lietuvą spalio pabaigoje atvyksta Taivano delegacija. Lietuvos pareigūnai pabrėžia, kad tai verslo atstovų, o ne politinis vizitas. Valstybinė agentūra „Versli Lietuva“ teigia, kad tęsiantis santykių su Kinija krizei, šalies eksportas galėtų iš dalies būti nukreiptas į Taivaną.

Opozicijos nesutarimai. Dėl opozicinių partijų nesutarimų Seime stringa derybos dėl opozicijos lyderio. Kelią tam užkirto Darbo partija, nepritarusi bendrai koalicijai su Regionų frakcija Seime.

Norvegijos rinkimai. Norvegijos visuotinius rinkimus laimėjo kairiojo sparno partijos, jos Vyriausybėje pakeis nuo 2013 metų šalį valdžiusius centro dešiniuosius. Dominuojantis rinkimų kampanijos klausimas buvo šaliai itin svarbios naftos pramonės ateitis. 

Bauda „Google“.  Pietų Korėjos konkurencijos institucija skyrė beveik 180 mln. JAV dolerių baudą „Google“ už piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi mobiliųjų operacinių sistemų ir programėlių rinkose.

Finansiniai sunkumai. Kinijos nekilnojamojo turto milžinė „Evergrande“ pripažino patirianti „milžinišką spaudimą“ dėl finansinių įsipareigojimų, kurių suma viršija 300 mlrd. JAV dolerių. Dar prieš dieną įmonė tvirtino, kad išvengs bankroto, kuris gali padaryti didžiulį poveikį Kinijos ekonomikai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis