Svarbiausi rugpjūčio 8 – osios dienos įvykiai

ŠaltinisBNS

Mitingas prie Seimo. Apie 4,5 tūkst. žmonių prie Seimo protestavo prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto koronavirusui neturintiems ar nesitestuojantiems žmonėms. Jie teigė ginantys savo laisvą pasirinkimą, kai kurie ribojimus lygino su totalitarizmu. Premjerė Ingrida Šimonytė savo ruožtu pabrėžė, jog prievartos niekas nesirengia naudoti, bet svarbu apsaugoti ir pasiskiepijusių Lietuvos gyventojų, kurių šalyje daugiau kaip pusė, interesus.

Kinijos sprendimas. Kinija dėl gilėjančių Lietuvos ryšių su Taivanu konsultacijoms atšaukė ambasadorių Vilniuje ir paragino atšaukti Lietuvos ambasadorių Pekine. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pareiškė, jog Lietuva neatsisako planų turėti prekybos atstovybę Taivane. Prezidentas Gitanas Nausėda viliasi, kad Kinija pakeis savo sprendimą.

Seimo posėdis. Seimas neeilinėje sesijoje sprendžia, ar leisti ekstremaliųjų situacijų atvejais pasitelkti karinius vienetus, apriboti prieglobsčio prašymų teikimo vietas esant ekstremaliai situacijai ir ar tvoros statybas pasienyje su Baltarusija pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu.

Migrantų krizė. Praėjusią parą į šalį iš Baltarusijos nepateko nė vienas migrantas, grąžinta – beveik 100. Tuo tarpu Latvijoje sulaikyti 65 nelegalūs migrantai. Latvijos vyriausybė dėl migrantų paskelbė nepaprastąją padėtį Latvijos ir Baltarusijos pasienyje. 

Koronaviruso situacija:

* Nustatyta 517 naujų koronaviruso atvejų, mirė du žmonės. 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 202. Ligoninėse gydomi 323 COVID-19 pacientai. Per parą pirmąja doze paskiepyta 12,9 tūkst. gyventojų.

* Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Lietuvoje trečią savaitę iš eilės fiksuojamas aktyvių koronaviruso protrūkių augimas, per pastarąją savaitę jų padaugėjo trečdaliu.

* Galimybių paso galiojimo laikas ilginimas iki dviejų mėnesių: jo QR kodą reikės atnaujinti kas 60 dienų. 

* Izraelyje per parą nustačius daugiausiai naujų užsikrėtimų nuo vasario, svarstoma riboti masinius žmonių susibūrimus.

* Pentagonas pranešė iki rugsėjo vidurio įvesiantis privalomą reikalavimą visiems JAV kariuomenės nariams pasiskiepyti nuo COVID-19.

„Wizz Air“ planai. Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ pranešė ketinanti nuo gruodžio skraidinti iš Vilniaus į Islandijos sostinę Reikjaviką bei Armėnijos sostinę Jerevaną. Bendrovės prezidentas Robertas Carey taip pat tvirtino, kad dažnės skrydžių iš Vilniaus į Londono Lutono, Vokietijos Dortmundo ir Norvegijos Oslo oro uostus.

Messi persikėlimas. „Barcelona“ futbolo klubą palikęs vienas geriausių visų laikų futbolininkų Lionelis Messi keliasi į Paryžių – jo tėvas ir agentas Jorge Messi patvirtino apie 34-erių argentiniečio persikėlimą į „Paris Saint-Germain“ ekipą. 

Sankcijos Baltarusijai. Jungtinės Valstijos paskelbė naujų sankcijų Baltarusijos režimui: jomis nusitaikyta į įvairius Baltarusijos ekonomikos sektorius, įskaitant bankininkystę, gynybą, energetiką, statybą ir transportą. Apie tai, kad įveda papildomų sankcijų pagrindiniams Baltarusijos ekonomikos sektoriams, paskelbė ir Kanada.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis