Svarbiausi rugpjūčio 20-osios įvykiai

ŠaltinisBNS

BNS pateikia svarbiausių penktadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Koronaviruso situacija:

* Nustatyti 537 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė keturi žmonės. 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 261. Ligoninėse gydomi 432 COVID-19 pacientai. Per parą nuo koronaviruso pirmąja doze paskiepyta per 10,4 tūkst. žmonių.

* Skiepijimo tempai per šią savaitę sulėtėjo: pirmą skiepą vidutiniškai gavo 8 tūkst. žmonių per dieną, kai savaite anksčiau jų buvo 10,7 tūkst.

Rusijos forumas. Vilniuje vyko Rusijos forumas. Jame dalyvavęs šalies opozicijos atstovas, Atviros Rusijos fondo vadovas Michailas Chodorkovskis paragino rudenį Rusijoje vyksiančių Valstybės Dūmos rinkimų nevadinti rinkimais, nes opozicijos kandidatams praktiškai neleidžiama juose dalyvauti. Jis taip pat teigė, kad santykius su valdžią Afganistane perėmusiu Talibanu palaikyti siekiantis Kremlius žaidžia su ugnimi.

Kinijos spaudimas. Maisto ir veterinarijos tarnyba pastebi, jog sustojo naujų eksporto į Kiniją leidimų derinimas. Paskutiniu metu išaugus politinei įtampai tarp Lietuvos ir Kinijos ši atšaukė ir artimiausius tiesioginius krovininius traukinius į Lietuvą. Kol kas šalies maisto gamintojai savo produkciją į Kiniją vis dar eksportuoja.

Migrantų krizė. Pasienyje su Baltarusija apgręžta apie 30 migrantų, vienam leista atvykti humanitariniais pagrindais. Latvijos pasieniečiams teko apgręžti tik vieną žmogų.

Merkel vizitas. Vokietijos kanclerė Angela Merkel Rusijoje susitiko su prezidentu Vladimiru Putinu. Lyderiai turėtų aptarti Talibano sugrįžimą į valdžią Afganistane, karą Rytų Ukrainoje ir autoritarines priemones Rusijos sąjungininkėje Baltarusijoje. „Net jeigu turime gilių nesutarimų, kalbamės vienas su kitu ir taip turėtų išlikti“, – viešoje susitikimo dalyje Rusijos prezidentui sakė A. Merkel.

Padėtis Afganistane. Į Afganistano miestų gatves ketvirtadienį išėjo protestuotojai, kurie, iškėlę nacionalines vėliavas, minėjo šalies nepriklausomybės metines, taip demonstruodami nepaklusnumą šalį užėmusiam Talibanui. Tuo tarpu žiniasklaidos gauti Jungtinių Tautų dokumentai rodo, jog Talibanas vis aktyviau ieško žmonių, dirbusių su JAV ir NATO pajėgomis, nors žadėjo nekeršyti oponentams. Vokietijos visuomeninis transliuotojas „Deutsche Welle“ pranešė, kad Talibano kovotojai Afganistane nušovė vieno jo žurnalisto giminaitį.

Nerimas Kapitolijuje. Vyras pagrasino susprogdinti bombą prie JAV Kapitolijaus Vašingtone. Jis po kelių valandų pasidavė policijai. Per šį incidentą buvo sutelktos stiprios policijos pajėgos ir evakuota aplinkinė teritorija. Vyro motyvai nėra aiškūs.

Tesla humanoidas. Elektrinių automobilių gamintojos „Tesla“ vadovas Elonas Muskas paskelbė, jog bendrovė iki kitų metų pabaigos sukurs humanoido roboto prototipą. Šio roboto, galinčio atlikti paprastus pasikartojančius veiksmus, tikslas – eliminuoti poreikį žmonėms dirbti pavojingus ar nuobodžius darbus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis