Svarbiausi rugpjūčio 13-osios dienos įvykiai

ŠaltinisBNS

Migrantų krizė:

* Per praėjusią parą pasieniečiai pasienyje su Baltarusija apgręžė 19 neteisėtų migrantų, dviem asmenims leista atvykti dėl humanitarinių priežasčių.

* Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad situacija Baltarusijos pasienyje stabilizavosi. Jos duomenimis, per savaitę į Lietuvą neįleista apie 200 neteisėtų migrantų, o nuo rugpjūčio 2-osios tokių migrantų buvo 1340. Dėl humanitarinių priežasčių įleisti 44 asmenys.

* Migracijos departamentas pranešė iki šiol gavęs apie 1,5 tūkst. į Lietuvą atvykusių neteisėtų migrantų prieglobsčio prašymų, 200 iš jų jau yra išnagrinėti, visais atvejais prieglobstį suteikti atsisakyta.

* Prezidentas Gitanas Nausėda suteikė papildomus įgaliojimus kariams veikti pasienyje ekstremaliosios situacijos atveju.

* Iš Alytaus rajone Verebiejų mokykloje įkurtos neteisėtų migrantų stovyklos pasišalino 32 žmonės, du jų surasti, kitų ieškoma. Valstybės sienos apsaugos tarnyba paieškai į orą pakėlė savo sraigtasparnį.

* Ketvirtadienio vakarą pirmasis migrantas iš Irako, neteisėtai atvykęs į Lietuvą per Baltarusiją, savo noru iškeliavo namo.

Koronaviruso situacija:

* Nustatyti 548 nauji koronaviruso atvejai, mirė du žmonės. 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 226. Ligoninėse gydomi 354 COVID-19 pacientai – jų kiekis kiek sumažėjo. Per parą pirma doze paskiepyta 13,6 tūkst. žmonių.

* Vilniaus regione iš viso užimta 78 proc. aktyvaus gydymo bei 58 proc. reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų, skirtų COVID-19 ligoniams. Pasak Santaros klinikų, situacija nėra dramatiška, bet pacientų skaičiai auga.

* Seimo valdyba nusprendė, jog į parlamentą darbuotojams ir lankytojams nuo rugpjūčio 23 dienos bus galima įeiti tik su galimybių pasu ar neigiamu koronaviruso testu. Seimo nariams bus taikoma išimtis.

* BNS paskelbtos visuomenės apklausos rezultatai rodo, kad pusė lietuvių nepalaikytų privalomo skiepijimo nuo COVID-19.

Sienos pažeidimas. Lietuvos pasieniečiai pranešė užfiksavę, kaip į Lietuvos teritoriją trumpam įžengia Baltarusijos pasienietis. Jis į Lietuvą įžengė apie pusantro metro ir grįžo. Lietuvos pasieniečiai tokį elgesį įvertino kaip neprofesionalų ir neatsakingą.

Nukentėjusieji. Pranešta, kad byloje dėl riaušių prie Seimo rūmų yra 19 nukentėjusiųjų.

Jūros užterštumas. Baltijos jūros būklės pagerinti nepavyko, ji lieka viena labiausiai užterštų pasaulyje. Be to pastaraisiais metais augo Baltijos jūros tarša azotu iš Lietuvos, paskelbė pastaruosius tyrimus apibendrinusi Aplinkos ministerija. Anot jos, didžiausia Baltijos jūros problema – eutrofikacija. Tai yra maistinių medžiagų pertekliaus paskatintas intensyvesnis dumblių žydėjimas.

Vatikano pareigūnas. Lietuvos vieši Šventojo Sosto valstybės sekretorius kardinolas Pietras Parolinas, antras žmogus pagal pareigas Vatikane po popiežiaus. Su Lietuvos politikais jis aptarė vakcinų dalijimosi, migrantų krizės, žmogaus teisių padėties Baltarusijoje ir kitus klausimus.

Talibano įsigalėjimas Talibanas užėmė svarbų Afganistano pietinį Laškar Ga miestą, Helmando provincijos administracinį centrą. Vėliau pranešta, kad talibai užėmė Logaro provincijos sostinę, esančią vos už 50 kilometrų nuo sostinės Kabulo. Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė pranešė pasiųsiančios tūkstančius karių į Afganistaną evakuoti ambasadų darbuotojus ir kitus savo piliečius.

Spears pergalė. Atlikėjos Britney Spears tėvas pranešė, kad atsisako teisės tvarkyti jos turtą. Manoma, kad tai pabaigs teisinį ginčą tarp tėvo ir dukters, garsiai atlikėjai siekus nutraukti 13 metų trukusią kontrolę. Ji teigė, kad tėvas piktnaudžiavo šia teise.

Incidentas Plimute. Per šaudynes Anglijos pietvakariniame Plimuto mieste žuvo šeši žmonės, įskaitant užpuoliką, 22 metų Jake’ą Davisoną. Vietos policija teigia, kad tai – didžiausios šaudynės Jungtinėje Karalystėje per pastarąjį dešimtmetį.

„Samsung“ vadovas. Pietų Korėjos konglomerato „Samsung“ vadovas Lee Jae-yongas lygtinai paleistas į laisvę. Pirmą kartą dėl savo vaidmens kyšininkavimo skandale, dėl kurio per apkaltą buvo pašalinta tuometinė prezidentė Park Geun-hye, Lee Jae-yongas buvo įkalintas 2017 metais, tačiau vėliau buvo paleistas į laisvę. Pakartotinai kalėjime jis atsidūrė šių metų pradžioje.

Sprogimas Estijoje. Dėl dujų nuotėkio Estijoje, Tartu mieste esančiame bute, sužeisti devyni žmonės. Du iš jų – policijos pareigūnai – yra sunkios būklės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis