Svarbiausi rugpjūčio 12-osios dienos įvykiai

ŠaltinisBNS

Migrantų krizė:

* Į Lietuvą neįleistas nė vienas migrantas, gražinta 11 neteisėtai sieną kirsti mėginusių asmenų.

* LRT Tyrimų skyrius paskelbė, kad Kaune veikiančios krovinių pervežimo įmonės „Transport Solutions Group” savininkas ir direktorius Andrius Velička migrantams siūlo Vokietiją pasiekti už 3 tūkst. eurų. Jis pats tai neigia.

* Vyriausybė nutarė kreiptis į prezidentą Gitaną Nausėdą, kad jis suteiktų papildomų įgaliojimų kariams veikti pasienyje pagal šią savaitę Seimo priimtas pataisas.

* Pranešta, jog Irakas repatrijavo 370 savo piliečių, grįžusių nuo Baltarusijos sienos su Lietuva.

* Latvijos parlamentas pritarė vyriausybės sprendimui paskelbti nepaprastąją padėtį Latvijos ir Baltarusijos pasienyje ir leisti Valstybės sienos apsaugos tarnybai naudoti fizinę jėgą grąžinant migrantus į šalį, kurios sieną jie neteisėtai kirto. Trečiadienį Latvijos pareigūnai apgręžė 91 migrantą, neteistėtai sieną kirtusių migrantų nesulaikyta.

Koronaviruso situacija. Nustatyti 599 nauji koronaviruso atvejai, mirė du žmonės. Pirma doze paskiepyta beveik 10,9 tūkst. žmonių. Ligoninėse šiuo metu gydomi 362 COVID-19 pacientai.

Baltarusijos trąšos. Susisiekimo ministras Marius Skuodis pranešė, kad Baltarusijos „Belaruskalij“ produkcija per Lietuvą nebebus pervežama nuo gruodžio. Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ vadovas sako, kad netekus baltarusiškų kalio trąšų bei kitų baltarusiškų krovinių, grupei gali prireikti apie 60 mln. eurų valstybės subsidijų infrastruktūros išlaikymui.

SGD laivas. Artėjant laikui pateikti paraiškas SGD laivo-saugyklos pirkimo konkursui, „Klaipėdos nafta“ teigia rinkoje jaučianti susidomėjimą, tačiau neatskleidžia, ar jau gavo paraiškų. BNS kalbinti ekspertai tvirtina, kad „Klaipėdos nafta“ gali sulaukti SGD laivų pasiūlymų, tačiau jų neturėtų būti daug.

Riaušių byla. Vilniaus apygardos prokuratūra kreipėsi į teismą prašydama suimti visus 26 įtariamuosius riaušių byloje. Teismas kol kas leido suimti penkis įtariamuosius, keturi nešios apykoję.

Kibernetinė ataka. Užsienio reikalų ministerija trečiadienį pranešė fiksavusi bandymą įvykdyti informacinę-kibernetinę ataką. Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pareiškė, kad galėjo nutekėti slapta informacija.

Lenkijos sprendimas. Lenkijos įstatymų leidėjai trečiadienį vakare priėmė kontroversišką įstatymą dėl žiniasklaidos priemonių savininkų. Formaliai šiuo teisės aktu būtų uždrausta neeuropiniams subjektams valdyti Lenkijos žiniasklaidos bendrovių kontrolinius akcijų paketus. Praktiškai jis priverstų JAV bendrovę „Discovery Inc.“ parduoti jos turimą didžiausio privataus Lenkijos transliuotojo TVN, nevengiančio aštriai kritikuoti šalies vyriausybės, kontrolinį akcijų paketą. Sprendimą pasmerkė Europos Sąjunga ir JAV.

Karo nusikaltimai. Tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ pareiškė, kad Izraelio miestų apšaudymai raketomis ir minosvaidžių sviediniais, kuriuos gegužę per konfliktą Gazoje ir jos apylinkėse rengė palestiniečių kovotojų grupuotės, prilygsta karo nusikaltimams.

Nelaimė Rusijoje. Kamčiatkos pusiasalyje Rusijoje aštuoni žmonės veikiausiai žuvo, o du buvo sunkiai sužeisti turistus skraidinusiam sraigtasparniui nukritus į ežerą. Sraigtasparnyje iš viso buvo 16 žmonių, pusę jų pavyko išgelbėti.

Situacija Afganistane. Talibanas užėmė strategiškai svarbų Afganistano miestą Gazni – tai jau dešimta Afganistano provincijos sostinė, perėjusia į talibų rankas per pastarąją savaitę, o jų pajėgos vis labiau artėja prie šalies sostinės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis