Svarbiausi kovo 24 – osios dienos įvykiai

ŠaltinisBNS

Koronaviruso situacija:

* Per parą nustatyti 768 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni žmonės. Ligoninėse gydomi 798 COVID-19 pacientai, iš jų 94 – reanimacijoje. 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų išaugo iki 272. Situacija blogesnė Rytų Lietuvoje, Vilniaus regione sparčiai auga COVID-19 ligonių užimtų lovų skaičius. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė artimiausiomis dienomis svarstys, ar reikia griežtinti karantiną, įvertinus didesnio žmonių judėjimo riziką per Velykų šventes ir Pietų Afrikos viruso plitimą. Katalikų bažnyčia sustabdė pamaldas su tikinčiaisiais Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Švenčionių rajono ir Visagino savivaldybėse. 

* Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Vyriausybei pristatė ketinimus į skiepijimo prioritetų sąrašą įtraukti visus švietimo sistemos darbuotojus ir abiturientus, vaikų trenerius, parduotuvių darbuotojus, Lietuvos atstovus „Eurovizijoje“. Skiepijimo tvarka artimiausiu metu turėtų būti oficialiai pakeista ministro įsakymu.

* Kaupiantis „AstraZenecos“ vakcinoms, kai kurios savivaldybės kviečia prioritetinių grupių gyventojus atvykti jomis pasiskiepyti be išankstinės registracijos. Širvintų rajone tokia tvarka buvo taikoma antradienį, Klaipėda planuoja „gyvą eilę“ skiepijimui organizuoti savaitgalį. Vilniaus meras Remigijus Šimašius surengė spaudos konferenciją, kurioje paragino Vyriausybę sostinei skirti daugiau vakcinų.

* Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 29 978 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai – daugiausiai nuo COVID-19 pandemijos pradžios. „Deja, šie šiandienos signalai verčia mus labai rimtai galvoti apie suvaržymų griežtinimą. Svarstome, ar imtis to atskiruose regionuose, ar visos šalies mastu“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis.

* Vokietijos valdžia atsisako planų per Velykas sugriežtinti dėl koronaviruso pandemijos taikomus suvaržymus. Anksčiau centrinė valdžia su žemių vadovais buvo sutarusi, kad balandžio 1–5 dienomis bus uždarytos beveik visos parduotuvės, tačiau po kritikos lavinos nuspręsta apsiriboti rekomendacija visuomenei Velykų savaitgalį praleisti namuose. Kanclerė Angela Merkel pripažino, jog griežtinimo planas buvo jos klaida.

* Belgijos vyriausybė griežtina karantiną – nuo šeštadienio vėl uždaromos kirpyklos, dauguma parduotuvių, mokyklos.

* Kremlius pranešė, kad nuo koronaviruso paskiepytas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, tačiau atsisakė įvardyti, kuri vakcina jam suleista.

* Europos Sąjunga sugriežtino vakcinos eksporto kontrolės mechanizmą, siekdama sustabdyti vakcinų išvežimą. Tai gali paveikti vakcinų eksportą į tokias šalis kaip Didžioji Britanija. Briuselio pareigūnai sako, kad Europos Komisija nuo šiol vertins vakcinas gauti norinčių valstybių sergamumo lygį ir turimų vakcinų skaičių, taip pat tai, kaip noriai jos siunčia vakcinas ir vakcinų komponentus Europos Sąjungai.

Parama verslui. Vyriausybė patvirtino subsidijų skyrimo tvarką nuo karantino nukentėjusiems savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims. Jie paraiškas galės teikti nuo kito pirmadienio, kovo 29 dienos. Paramą galės gauti asmenys, vykdantys individualią veiklą, kuri įtraukta į karantino metu ribojamų veiklų sąrašą. Premjerė I. Šimonytė savo ruožtu iškėlė idėją, kad PVM lengvata galėtų būti įvesta ne tik maitinimo, bet ir kultūros sektoriui. Jos teigimu, tai turėtų būti aptarta parlamentiniame komitete.

Oro uostų investicijos. Lietuvos oro uostai šiemet į skrydžių skatinimą planuoja investuoti 10,6 mln. eurų ir metų pabaigoje pasiekti kiek daugiau nei 50 proc. įprasto keleivių srauto. Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas sako, kad skrydžių atsigavimą šiemet lems vakcinavimas, kelionių ribojimų panaikinimai, imuniteto sertifikatai.

Įstrigę vilkikai. Dėl sugedusių Muitinės departamento serverių ir neveikiančių informacinių sistemų beveik 2 tūkst. vilkikų įstrigo Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, pranešė vežėjų asociacija „Linava“. Muitinės departamento atstovas BNS teigė, kad vilkikų pralaidumas sulėtėjo, nes dėl gedimo deklaracijos pateikiamos popieriniu, o ne elektroniniu būdu. Muitinė teigia besitikinti gedimus sutvarkyti iki trečiadienio vakaro.

Izraelio rinkimai. Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu skelbia laimėjęs parlamento rinkimus, tačiau prieštaringai vertinamam šalies lyderiui vėl gali būti sunku sutelkti valdančiąją daugumą. Apklausos rodo, kad B. Netanyahu partija „Likud“ užsitikrino daugiausiai mandatų 120 vietų turinčiame Knesete. Kartu su „Likud“ sąjungininkėmis premjero stovykla parlamente galėtų kontroliuoti daugiau kaip 50 vietų.

Sueco kanalas. Sueco kanale įstrigo vėjo gūsio iš kurso išmuštas didžiulis konteinerinis laivas. Dėl incidento laivų eismas viename judriausių pasaulio prekybos kelių visiškai sustojo. Naujienų agentūra „Bloomberg“ pranešė, kad dėl incidento susidarė daugiau kaip 100 laivų, norinčių perplaukti kanalą, eilės.

„Tesla“ naujovė. „Tesla“ pradėjo priimti bitkoinus kaip valiutą atsiskaitant už kompanijos parduodamus elektromobilius. „Jau galite įsigyti „Tesla“ su bitkoinais“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė bendrovės įkūrėjas ir vadovas Elonas Muskas. Tačiau „Tesla“ nurodo, kad pirkėjų, kurie nuspręs už elektromobilį atsiskaityti bitkoinais, gali būti paprašyta pateikti papildomos informacijos, patvirtinančios jų tapatybę. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte