Šv. Kazimieras Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje yra Šv. Onos (dar vadinamas Šv. Šeimos) altorius. Antrajame tarpsnyje matome šv. Kazimiero paveikslą. Jį randame bažnyčios dešiniosios navos priekyje, dešinėje pusėje, prie įėjimo į vienuolyno galeriją. Kadangi šiandien minime šio šventojo dieną, kviečiame prisiminti paveikslo istoriją ir jį paanalizuoti.

Pirmiausia verta paminėti, kad pirmajame tarpsnyje yra paveikslas, vaizduojantis Šventąją Šeimą. Šventosios Šeimos paveikslas vaizduoja Šv. Oną, Švč. Mergelę Mariją, Kūdikėlį Jėzų ir jų globėją šv. Juozapą. Švč. Mergelės Marijos veidas krypsta į šv. Juozapą.

Antrajame tarpsnyje yra 149×80 cm šv. Kazimiero paveikslas. Jis yra aliejiniais dažais tapytas ant drobės. Įdomu tai, kad Šv. Kazimiero paveikslas Lietuvos lenkmečiu buvo užtapytas virš ankstesniojo paveikslo.

Šv. Kazimiero paveikslas Kretingoje
Šv. Kazimiero paveikslas Kretingos bažnyčioje / Facebook nuotr.

Paveikslo fone matyti to laikotarpio simboliai – Vilniaus pilis, gynybinis bokštas, 2012 m. restauruojant paliktas paskutinis buvęs vaizdas.

Šv. Kazimieras pavaizduotas stovintis patalpoje ant raudonomis ir gelsvomis plytelėmis klotų grindų. Įdomu, kad tokios yra ir Kretingos bažnyčioje. Šventasis stovi su visais tradiciniais atributais: jis vilki gražų karališką raudoną apsiaustą. Šis puoštas šermuonėlių kailio apvadais. Šv. Kazimieras kairėje rankoje laiko lelijos šakelę, o dešinėje – krucifiksą.

Paveikslo kairėje pusėje ant nedidelio, žalia staltiese, apsiūta auksiniais apvadais, užtiesto stalo guli karališka raudona auksinė karūna.

Dešinėje paveikslo pusėje – Vilniaus katedros fasadas, kairėje matome Gedimino pilį ir rūmų kontūrus.

Pabaigai svarbu paminėti, kad karalaitis stovi basomis, jo galva palinkusi į kairę, o jis žvelgia į krucifiksą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis