Šv. Jono broliai kviečia prisidėti prie Ukrainos miesto atstatymo

Šv. Jono broliai kviečia prisidėti prie iniciatyvų, padėsiančių atstatyti karo metu nuniokotam Ukrainos miestui Černihivui.

Kaip pasakojama vienuolyno svetainėje, vienas iš šv. Jono brolių tarptautinės bendruomenės narių, brolis Leopoldas iš Olandijos, kelis mėnesius praleido Černihive. Jis padėjo atstatinėti sugriautas mokyklas (kartu su organizacija „Laisvės angelai“ (ukr. Янголи Свободи)) ir sugriautus gyventojų namus (kartu su organizacija „Dakh-Chernihiv“).

Čia tikrai įkvepiame daug dulkių ir pelenų, bet dar daugiau džiaugsmo, noro gyventi ir solidarumo.

Taip situaciją Černihivo mieste ir savo veiklą aprašo pats br. Leopoldas: „Dabar, kai miesto apgultis galutinai baigėsi, atstatyti pagrindiniai tiltai, o fronto linija atsitraukė per 500 km. į Rytus, Černihivo miestas iš visų jėgų skuba gydytis žaizdas ir judėti pirmyn“.

Toliau pasakojama: „Mes prisijungėme prie vienos iš iniciatyvų, „Bo mozhemo” (arba „Dakh-Chernihiv”). Tai klestinti asociacija, kurią sudaro apie 50 vietinių savanorių, kurie skiria savo žinias, energiją ir laiką, kad padėtų neturtingoms šeimoms sutvarkyti savo namų griuvėsius ir suteikti joms tinkamą apgyvendinimą prieš ateinant žiemai. Kasdien jie išskiria vieną ar dvi vietas ir kantriai ir nenuilstamai dirba nuo 4 iki 10 valandų, kad rūšiuotų griuvėsius, sutaisytų tai, kas dar gali būti sutaisyta, ir paklotų naujų namų pamatus“.

„Čia tikrai įkvepiame daug dulkių ir pelenų, bet dar daugiau džiaugsmo, noro gyventi ir solidarumo. Ir nukentėjusių šeimų drąsos bei pasiryžimo gyventi iš naujo“, – rašoma pranešime.

Daugiau informacijos apie br. Leopoldo laiką Ukrainoje, Černihivo mieste.

Prisidėti galima paaukojant iki gruodžio mėnesio aukoti pervedant auką į vienuolyno sąskaitą (LT70 7044 0600 0120 8428, paskirtis „Ukrainai”) arba įmetant ją į bažnyčioje esančią Ukrainai skirtą aukų dėžę. Paaukota suma bus padalinta per pusę ir pervesta mokyklų ir namų atstatymą kuruojančioms organizacijoms „Laisvės angelai“ ir „Dakh-Chernihiv“.

Taip pat galima pagaminti Laisvės angelų (ypač taip prisidėti kviečiame vaikus ir jų tėvelius). Čia (arba bažnyčioje) rasite instrukcijas, kaip pagaminti mažuosius Laisvės angelus – visų ukrainiečių kovos už nepriklausomybę simbolį. Pagamintus Laisvės angelus galite palikti zakristijoje arba pas vienuolyno sekretorę.

Be kita ko, spalio 2 d., po 10 ir 12 val. Šv. Mišių vyks mugė, kurios metu suaukoti pinigai keliaus organizacijai „Laisvės angelai“, kuruojančiai Černihivo mokyklų atstatymą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. kol visos aukos yra be kontrolės, tai kaži kam tu jas aukoji. Kas pateiks ataskaitą apie jau surinktų aukų paskirstymą?

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte