REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Suomijos liuteronų dvasininkų sutanos bus lytiškai neutralios

ŠaltinisCNE

Suomijos liuteronų Bažnyčia nustojo nurodyti dvasininkams specialius vyriškus ir moteriškus drabužius. Tačiau niekam nereikia pirkti naujų drabužių. „Kiekvienas gali pasirinkti jam natūraliausius drabužius”, – sako liuteronų vyskupų sekretorė.

Vis dar svarbu, kad kunigą būtų galima atpažinti kaip Bažnyčios atstovą. Aprangos kodekso paskirtis – pateikti rekomendacijas, kaip turėtų rengtis kunigai, atliekantys tarnystę: kasdieniame gyvenime, iškilmingomis progomis ir per pamaldas bažnyčioje.

Helsinkio vyskupų konferencija šią direktyvą atnaujino. Direktyvoje padidinta kunigų apsirengimo pasirinkimo laisvė. Apie tai praneša tiek Suomijos, tiek Švedijos dienraščiai.

Naujoji instrukcija leidžia kunigui iš nurodytų aprangos variantų pasirinkti tą, kuris jam atrodo natūraliausias. Aprangos išeities taškas – kad kunigas, atlikdamas savo pareigas, visada būtų atpažįstamas kaip kunigas. Instrukcijos priede paaiškinama, kaip praktiškai laikomasi kunigo aprangos taisyklių.

Praėjusiais metais vyskupai atliko apklausą dėl uniformos naudojimo. Iš jos paaiškėjo, kad daugelis respondentų nemano, jog tarnybinėje aprangoje reikėtų apibrėžti lytį. Dėl šios priežasties atnaujintoje versijoje jos nebeliko.

„Kunigų oficialios aprangos instrukcijos suteikia didesnę pasirinkimo laisvę. Nuo lyties nebepriklauso, kaip kunigas gali rengtis. Vis dėlto kiekvienas gali pasirinkti jam natūraliausią aprangą”, – sako Anna-Kaisa Inkala, vyskupų susirinkimo sekretorė teologė.

Ji sako, kad vyskupų susirinkime vyko ilgos diskusijos šiuo klausimu, kol susirinkimas galėjo priimti sprendimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte