Suomijoje nutrauktos viešos evangelikų baptistų pamaldos lauke, du pastoriai suimti

Du Suomijos evangelikų baptistų pastoriai iš Espoo miesto praėjusį sekmadienį buvo sulaikyti ir laikomi areštinėje daugiau nei keturias valandas. Manoma, kad policija tokiu būdu siekė juos sulaikyti nuo pamaldų atviroje erdvėje tęsimo.

Policija pamaldas nutraukė dėl COVID-19 taisyklių nesilaikymo pamaldų metu. Pastorių teigimu, jiems nebuvo aiškiai atsakyta, kodėl jie buvo laikomi areštinėje, nes anot jų, jie jokių taisyklių nepažeidė, ir toliau ketina sekmadieniais rinktis pamaldoms. Pastorių draugas „YouTube“ kanale pasidalino vaizdo įrašais, kuriuose kalba apie incidentą.

Incidentas įvyko balandžio 11 d., sekmadienį, „kai kelios dešimtys su baptistais susijusių „namų bažnyčios“ („Kottikirko“) narių susirinko didelėje, erdvioje aikštėje, kurią supa uždarytos parduotuvės ir restoranai, viešoms pamaldoms, kurios taip pat buvo ir filmuojamos, kad kiti tikintieji galėtų stebėti pamaldas internete“. Kaip rašoma „Life Site News“, krikščionių grupė atviroje erdvėje rinkosi jau penktą sekmadienį.

Straipsnyje teigiama, kad Espoo „Kottikirko“ yra šalyje įregistruota ir oficialiai pripažinta Suomijos bažnyčia, turinti tokias pačias teises viešoms pamaldoms kaip ir kitos šalies bažnyčios. Savo vaizdo įraše Wilhelmssonas pareiškė, kad nepaisant „nesusipratimo“, nacionaliniai ar regioniniai apribojimai negali būti taikomi religinėms kongregacijoms, o valdžios institucijos negali kištis į religinius susibūrimus.

Paprastai pamaldos vykdavo restorane, kurį jie sekmadieniais išsinuomuodavo. Tačiau COVID-19 apribojimai privertė restoranus ir kitas viešąsias vietas užsidaryti. Tommi Matikka valdoma bažnyčia perkėlė savo susibūrimus iš restorano į priešais esančią viešąją aikštę, pasak Wilhelmssono, su „leidimu“. Bažnyčia neturi pamaldoms tinkamų patalpų.

Paskutinių pamaldų metu policijos pareigūnai atvyko įspėti maldininkų, kad jie privalo palikti teritoriją, nes jų viešas susirinkimas neteisėtas. Tačiau 35 iš 40-ies bendruomenės narių liko, išlaikydami 2 metrų atstumą tarp šeimos grupių. Tuomet policija grįžo su gausesnėmis pajėgomis, teigė grupė žmonių nesilaiko COVID-19 taisyklių reikalavimų bei grasino visus suimti.

Policija Tommi Matikka paaiškino, kad jo šeima pamaldų metu „nesilaikė socialinio atstumo nuo kitų šeimų“, kas Tommi labai nustebino, nes jo teigimu šeima buvo bent du metrai nutolusi nuo kitų šeimos. Policija teigė, kad kiekvienas narys, net ir maži vaikai, turėtų laikytis 2 metrų taisyklės. Pasak liudininkų, policijos pareigūnas netgi sakė, kad šeimos grupės turėtų laikytis penkių metrų atstumo. Tai visus labai nustebino, nes jie nebuvo girdėję apie tokią taisyklę.

Tada keli policijos pareigūnai suėmė pastorius. Tuo metu grupė tikinčiųjų susikibo už rankų ir giedojo giesmes. Pastoriai buvo laikomi areštinėje apie 4 valandas.

Šį trečiadienį bendruomenės svetainėje buvo paskelbtas įrašas pavadinimu: „ Balandžio 11 d. susitikimas buvo teisėtas“. Pagrindinis svetainės puslapis skelbė, kad pamaldos vėl vyks kitą sekmadienį toje pačioje vietoje, priduriant: „Jūs visi esate laukiami“.

Pagal dabartinius nacionalinius ir regioninius COVID apribojimus, kurie greičiausiai per ateinančias savaites bus sušvelninti, Espoo mieste kaukės yra „rekomenduojamos“, iki balandžio pabaigos draudžiama viešai rinkti daugiau nei 6 žmonių grupėms, o „socialinis atstumas“ yra privalomas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. manau, kad tai , sėmimas, tik dar labiau evangelizuoja žmones. (Apd 4, 1–4)
    1 Jiems dar kalbant miniai, atėjo kunigų, šventyklos apsaugos viršininkas ir sadukiejų. 2 Jie labai pyko, kodėl apaštalai moko žmones ir skelbia mirusiųjų prisikėlimą Jėzaus pavyzdžiu.3 Todėl jie suėmė juos ir įkalino iki kitos dienos, mat jau buvo vakaras. 4 Vis dėlto daug žmonių, išgirdusių žodį, įtikėjo, ir tikinčiųjų skaičius padidėjo maždaug iki penkių tūkstančių.“

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis