Suomija sustabdė jaunesnių nei 30 metų vyrų skiepijimą „Moderna“ vakcina

ŠaltinisAFP-BNS

Suomija dėl pranešimų apie retus nepageidaujamo poveikio atvejus sustabdė jaunesnių nei 30 metų vyrų skiepijimą bendrovės „Moderna“ vakcina nuo COVID-19, ketvirtadienį pranešė britų laikraštis „The Guardian“.

„Skandinavijos tyrimas, kuriame dalyvavo Suomija, Švedija, Norvegija ir Danija, parodė, kad jaunesniems nei 30 metų vyrams, paskiepytiems „Moderna Spikevax“ vakcina, rizika susirgti miokarditu yra šiek tiek didesnė nei kitiems“, – „The Guardian“ sakė Nacionalinio sveikatos apsaugos ir socialinės plėtros instituto atstovas Mika Salminenas.

Anot jo, miokarditas paprastai praeina savaime per kelias dienas. Tačiau nuo šiol Suomijoje jauni vyrai galės pasiskiepyti nuo COVID-19 tik „Pfizer“ vakcina.

Švedija ir Danija taip pat anksčiau sustabdė jaunesnių nei 30 metų asmenų vakcinavimą „Moderna“ preparatu dėl širdies ir kraujagyslių ligų rizikos.

Švedų specialistų duomenimis, šių sutrikimų simptomai gali būti nuovargis, nereguliarus pulsas, karščiavimas ir skausmas krūtinėje. Danų ekspertai pažymi, kad tokių atvejų užregistruota labai mažai ir kad šalutinio poveikio pavojus yra nereikšmingas.

Miokarditas yra širdies raumens uždegimas, daugeliu atvejų praeinantis be simptomų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis