Sukurtų inovatyvių mokymo priemonių sveikatos ugdymui pristatymas mokykloms – mokslininkai

Spalio 8 d. vyks mokslinis – praktinis seminaras „Atviri gyvenimui: vaikų ir jaunimo lytinės sveikatos stiprinimo ir rizikingos lytinės elgsenos prevencijos inovatyvių mokymo priemonių taikymas“.

Mokslinio – praktinio seminaro tikslas – suteikti reikiamų žinių ir įgūdžių mokytojams, mokyklų visuomenės sveikatos specialistams, mokyklų socialiniams darbuotojams apie vaikų ir jaunimo lytinės sveikatos stiprinimą bei rizikingo lytinio elgesio prevenciją, kartu pristatant ir inovatyvias mokymo (IPU) bei mokymosi (IPUSi) priemones, skirtas Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai programos (SLURŠ) įgyvendinimui.

Projekto vadovės, Vytauto Didžiojo universiteto profesorės, Santuokos ir šeimos studijų centro vyriausiosios mokslo darbuotojos Birutės Obelenienės teigimu, projektas „Atviri gyvenimui“ suteikė galimybę padėti mokytojams jaunimo lytinės sveikatos ugdyme ir rizikingo elgesio prevencijoje mokslinę informaciją pateikti patraukliai ir suprantamai.

„Kurdami priemones subūrėme specialistus, kurie tiesiogiai dalyvavo rengiant ir SLURŠ programą: gydytoją neonatologę  doc. dr. E. Markūnienę, psichiatrą Gintautą Vaitošką, gydytoją genetiką prof. Danielių Serapiną ir kitus“,  – teigė B. Obelenienė. 

„Gyvename neribotos informacijos laikais, kai kiekvienas galime savarankiškai pasidomėti bet kuria mus dominančia tema. Visgi ši informacijos dovana kartu yra ir našta, nes žmogui, o ypač jaunam, joje sunku atsirinkti. Todėl mokyklų bendruomenių vaidmuo informuojant jauną žmogų yra nepamainomas, ypatingai temomis, kurios anksčiau ar vėliau ateina į kiekvieno gyvenimą. Tam, kad tai darytume kokybiškai, turime ir patys pasiruošti“, –  teigė seminarą organizuojančio Laisvos visuomenės instituto direktorė Diana Karvelienė.

Laisvos visuomenės instituto direktorė Diana Karvelienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Seminare prof. dr. B. Obelenienė aptars vaisingumo išsaugojimo principus, vaisingumo neurofiziologiją bei hormoninės kontracepcijos veikimo mechanizmą.

Doc. dr. Eglė Markūnienė kalbės apie besilaukiančios mamos ir vaiko prenatalinėje vystymosi fazėje poreikius.

Psichologė, šeimų konsultantė, LSMU Sveikatos psichologijos katedros docentė doc. dr. G. Širvinskienė seminaro dalyvius supažindins su nėščiosios emocine būsena, iššūkiais ir pagalbos jai galimybėmis.

Teisininkė, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pirmininkė prof. dr. V. Vasiliauskienė trumpai apžvelgs gyvybės apsaugą iki gimimo, o teisininkas, Rengimo šeimai asociacijos vadovas R. Aušrotas pristatys vaiko teisių ir tėvų atsakomybės teisinius aspektus.

Psichoterapeutas, psichologijos ir psichoterapijos paslaugų klinikos „Kitas aš“ gydytojas G. Vaitoška kalbės apie jaunimo pasirinkimus porų santykiuose.

Nacionalinės švietimo agentūros Ugdymo turinio departamento Ugdymo turinio rengimo skyriaus metodininkė Julija Sinicienė apžvelgs projekto „Atviri gyvenimui“ sukurtų priemonių taikymo atnaujintam ugdymo dalykų turiniui galimybes.

Projekto koordinatorė Diana Karvelienė pristatys projekto interneto svetainę „Atviri gyvenimui“, apžvelgs temines IPU sritis.

Visi prelegentai pristatys projekto „Atviri gyvenimui: vaikų ir jaunimo lytinės sveikatos stiprinimo ir rizikingos lytinės elgsenos prevencijos inovatyvių mokymo priemonių taikymas“ metu sukurtus IPU ir IPUSI produktus.

Seminarą organizuoja VDU Katalikų teologijos fakultetas, Laisvos visuomenės institutas ir Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija.

Seminarą finansuoja Visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis