Su Kongo DR jaunimu susitikęs popiežius sulaukė audringo atsako

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį paragino Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) jaunimą kurti taikią ir sąžiningą ateitį, o jo kalba sulaukė audringo atsako iš kartos, kuri ypač smarkiai kenčia nuo nuolatinio šalies skurdo, korupcijos ir konfliktų.

Paskutinę Pranciškaus viešnagės KDR dieną sostinėje Kinšasoje esančiame „De Martir“ (Kankinių) stadione kurtinančiais šūksniais ir skanduotėmis jį pasitiko dešimtys tūkstančių jaunų žmonių.

Vatikanas pranešė, kad susirinko daugiau kaip 65 tūkst. dalyvių.

Įsiaudrinusi minia popiežių ne kartą pertraukė, o ypač garsiai džiūgavo, kai Pranciškus pasmerkė „korupcijos vėžį“.

Susirinkusieji lingalų kalba prapliupo skanduoti į šalies prezidentą nukreiptus žodžius, griausmingai pareikšdami, kad jo įgaliojimai baigėsi.

Susirinkusieji lingalų kalba prapliupo skanduoti į šalies prezidentą nukreiptus žodžius, griausmingai pareikšdami, kad jo įgaliojimai baigėsi.

Neakcentuojant politikos, atrodė, kad popiežius mėgavosi entuziazmu, drąsino jaunuolius ir vienu metu paragino juos susikibti už rankų, taip norėdamas išreikšti bendrumą.

Daugiau nei du trečdaliai maždaug 100 mln. KDR gyventojų yra jaunesni nei 25 metų amžiaus.

Jungtinės Tautos ir humanitarinės organizacijos teigia, kad rytinėje šalies dalyje įsiplieskus smurtui, šalies jaunimas yra ypač pažeidžiamas.

Šią savaitę UNICEF pareikalavo paleisti tuziną vaikų, kurie, kaip pranešama, buvo pagrobti per išpuolį neramioje Šiaurės Kivu provincijoje.

Tuo metu organizacija „Gelbėkit vaikus“ išreiškė susirūpinimą dėl sunkios vaikų padėties, kai nuo smurto bėga didžiuliai be namų likusių gyventojų srautai.

Pranciškus ragino Kinšasos jaunimą nesusigundyti narkotikais, korupcija, greitą pelną žadančiomis finansinėmis schemomis ir neįsitraukti į KDR rytus krečiantį smurtą.

„Nepasiduokite blogiui, – sakė jis. – Neleiskite, kad jumis manipuliuotų asmenys ar grupuotės, kurie bando jumis pasinaudoti, kad išlaikytų jūsų šalį smurto ir nestabilumo gniaužtuose ir galėtų toliau ją kontroliuoti niekam neatsakydami.“

Rytinė šalies dalis jau dešimtmečius kenčia nuo smurto – daugiau kaip 120 ginkluotų grupuočių ir savigynos būrių kovoja dėl žemės ir valdžios.

JT duomenimis, beveik 6 mln. žmonių teko palikti savo namus ir persikelti į kitas šalies dalis, o šimtams tūkstančių labai trūksta maisto.

Kai kurie ketvirtadienį stadione buvę jaunuoliai teigė, kad konfliktą KDR skatina darbo vietų trūkumas, nes jauni vyrai turi nedaug kitų galimybių užsidirbti pinigų.

„Susidaro įspūdis, kad mūsų lyderiai visiškai nieko nedaro, kad pagerintų gyventojų gyvenimo sąlygas, ir kad šie lyderiai menkina jaunimo galimybes pagerinti padėtį“, – sakė į stadioną atėjusi 26-erių Kavira Shukuru (Kavira Šukuru).

„Ši situacija yra viena iš priežasčių, dėl kurių mūsų šalyje jaučiamas nestabilumas ir nesaugumas. Bedarbis jaunimas yra lengvai paveikiamas ir gali lengvai prisijungti prie ginkluotos grupuotės, kad užsidirbtų pragyvenimui, arba būti paveiktas blogų ketinimų turinčio politiko“, – teigė ji.

Pagal korupcijos suvokimo indeksą „Transparency International“ Kongui skyrė 166-ąją iš 180 vietų ir nustatė tiesioginį ryšį tarp politinės korupcijos ir didelio nesaugumo šalyje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte