Su ISIS siejama grupuotė Egipte įvykdė egzekuciją koptų krikščioniui

ŠaltinisCNA

Šią savaitę Egipte buvo nužudytas koptų ortodoksų krikščionių tikėjimą išpažįstantis vyras, praėjus penkiems mėnesiams po to, kai buvo pagrobtas su ISIS siejamos grupuotės.

Vaizdo įraše matyti kaip klūpantis 62-ejų vyras yra nušaunamas Egipto dykumoje.

Nužudytojo Nabil Habashy Salamos sūnus, Peteris Salama, po egzekucijos išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad ISIS kovotojai „dėjo visas pastangas, kad priverstų jį išsižadėti tikėjimo. Jie žemino mano tėvą, kankindami išmušė visus dantis. Vis dėlto visą tą laiką jis buvo tvirtas, jis atsilaikė, ir dėl jo mes esame džiaugsmingi.“

„ISIS kovotojai susisiekė su manimi keletą kartų per šį laiką, kol mano tėvas buvo pagrobtas, ir, nors žinau kokį spaudimą patyrė, jis sakytų: „Viskas gerai – ačiū Dievui.““, – sakė sūnus.

Egipto saugumo pajėgos suėmė ir nužudė tris iš kovotojų, atsakingų už Habashy‘os mirtį.

Habashy‘a buvo pagrobtas priešais savo namus Bir-al-Abde, Šiaurės Sinajuje, 2020 m. lapkritį. Jis aktyviai veikė krikščionių bendruomenėje. Buvo verslininkas, kuriam priklausė papuošalų, mobiliųjų telefonų ir drabužių parduotuvė. Savo lėšomis jis gausiai rėmė miesto Švč. M. Marijos bažnyčios statybas.

„Jis buvo labai aktyvus parapijietis ir tai jis prisidėjo, kad būtų pastatyta viena iš šiame regione taip retų bažnyčių. Bendruomenė giliai išgyvena jo netektį“, – sakė Sarah Bassil, žmogaus teisių organizacijos „Krikščioniams ginti“ („In Defense of Christians“, IDC) komunikacijos vadovė.

Peteris Salama prisiminė, kad jo tėvas „sudėjo visą savo širdį ir sielą į šią bažnyčią, ir visada sakydavo: „Nemanyk, kad aš statau bažnyčią šiai vietai – iš tiesų aš statau sau namus Danguje“.“

Koptų Ortodoksų Bažnyčia išplatino pareiškimą, kuriame vadina Habashy‘ą „ištikimu sūnumi ir tarnu“, kuris „buvo ištikimas savo tikėjimui iki mirties“.

S. Bassil teigė, kad Egipto koptai, didžiausia krikščionių bendruomenė arabų regione, ir toliau neturi daugelio teisinių garantijų, tuo pat metu patirdama gausėjančius fizinio smurto išpuolius.

Šį sekmadienį krikščionių ortodoksų bendruomenės įžengs į Didžiąją savaitę, kurios pabaigoje, gegužės 2 d., švęs šv. Velykas.

2017-aisiais per Verbų sekmadienio iškilmes dvi koptų ortodoksų bažnyčios Šiaurės Egipte tapo ISIS kovotojų surengtų išpuolių taikiniu. Per sprogdinimus žuvo mažiausiai 44 žmonės, o daugiau nei 100 buvo sužeisti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis