Steigiamas centras, atsakingas už duomenų atvėrimą, skaitmenizavimą – Vyriausybė

ŠaltinisBNS

Vyriausybė steigia centrą, kuris bus atsakingas už duomenų atvėrimą ir skaitmenizavimą.

Atvirų duomenų ir skaitmeninės transformacijos kompetencijų centro iniciatyvai šią savaitę pasitarime pritarė Vyriausybė.

„Keliame tikslą nustatyti duomenų atvėrimo prievolę viešajam sektoriui bei užtikrinti, kad valstybės informacinės sistemos būtų kuriamos koordinuotai, nekuriant skirtingų informacinių sistemų“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Kaip pranešė Vyriausybė, Atvirų duomenų ir skaitmeninės transformacijos kompetencijų centras  bus atsakingas už pagalbą institucijoms planuojant duomenų atvėrimą ir skaitmeninę transformaciją, įgyvendinant projektus, tarpinstitucinių veiklų koordinavimą.

Šis centras inicijuos bendro naudojimo sprendimų kūrimą, žinių, reikalingų duomenims atverti ir skaitmeninei transformacijai įgyvendinti, sklaidą, stebės procesą.

Kompetencijų centro iniciatyvą dviem etapais įgyvendintų Vyriausybės kanceliarija. Pirmame etape Kompetencijų centro ekspertų grupė būtų suformuota Vyriausybės kanceliarijoje.

Būtų pasitekti Ekonomikos ir inovacijų, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų ministerijų, Statistikos departamento, Informacinės visuomenės plėtros komiteto ir kitų suinteresuotų institucijų atstovai.

Suformuota ekspertų grupė rengs ir teiks Vyriausybei pasiūlymus dėl centralizuoto valstybės informacinių išteklių kūrimo, naudojimo ir plėtros valdymo, gerosios praktikos ir vienodų standartų taikymo, įgyvendinant skaitmeninės transformacijos ir valstybės informacinių išteklių kūrimo ir plėtros projektus.

Antrame etape Kompetencijų centro funkcijos būtų deleguojamos Vyriausybės įgaliotai institucijai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis