Sprogdinimų Kabule aukų skaičius viršijo 100 žmonių, evakuacija tęsiama

ŠaltinisBNS

Afganistano sostinės oro uoste penktadienį buvo atnaujinti evakuaciniai skrydžiai, tvyrant dar didesnei įtampai po ankstesnę dieną įvykdytų dviejų mirtininkų sprogdintojų atakų, kurių aukų skaičius viršijo 100 žmonių.

Tačiau JAV nurodė, kad išlieka naujų išpuolių grėsmė, artėjant rugpjūčio 31-osios galutiniam terminui, iki kurio iš Afganistano, kuriame valdžią užgrobė Talibanas, turi būti išvestos visos amerikiečių ir jų sąjungininkų pajėgos, užbaigiant ilgiausią Amerikos karą.

Penktadienį ryte per garsiakalbius leidžiamus kvietimus į pamaldas Kabule gožė išskrendančių lėktuvų variklių riaumojimas, o oro uostą tebesupo didžiulės nerimo apimtų žmonių minios. Vienoje vietoje dešimtys Talibano kovotojų, ginkluotų sunkiąja ginkluote, budėjo maždaug už 500 m nuo oro uosto ir nieko neprileido artyn.

Kaip rodo naujausia informacija, ketvirtadienį prie oro uosto įvykdyti sprogdinimai pareikalavo mažiausiai 95 afganistaniečių ir 13 JAV karių gyvybių, sakė afganistaniečių ir amerikiečių pareigūnai. Ši ataka JAV pajėgoms Afganistane buvo pražūtingiausia nuo 2011 metų rugpjūčio.

Vienas pareigūnas penktadienį sakė, kad tikrasis aukų skaičius gali būti dar didesnis, nes kiti žmonės galėjo paimti kūnus iš įvykio vietos.

Savo emocingoje kalboje ketvirtadienio pavakare JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) dėl išpuolio kaltino džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ grupuotę Afganistane ir teigė, kad mažiau radikalaus Talibano kovotojai su atakos organizatoriais veikiausiai nebuvo susimokę.

Prezidentas sakė, kad evakuacijos misija iš Kabulo oro uosto bus tęsiama iki pat rugpjūčio 31-osios, taip pat neatmetė galimybės, kad su Talibanu bus susitarta dėl kai kurių asmenų grupių išgabenimo iš šalies ir po šio galutinio termino.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis