Sovietinio komunistinio režimo aukos iš dangaus gina savo kenčiančią tautą – popiežius Ukrainos vyskupams

ŠaltinisVATICAN NEWS

Popiežius Pranciškus pasveikino Ukrainos graikų apeigų Katalikų Bažnyčios vyskupus, dalyvaujančius Lenkijos Peremyšlio mieste liepos 7–15 d. vykstančiame sinode.

Ukrainos vyskupų sinodas turėjo vykti Kyjive, tačiau dėl karo nuspręsta jį surengti pietrytinės Lenkijos Peremyšlio mieste, netoli Ukrainos sienos, kuriame, beje, yra ir Lenkijos graikų apeigų katalikų archieparchijos centras.

Į Peremyšlį pasiųstame Ukrainos graikų apeigų Katalikų Bažnyčios vadovui Kyjivo ir Halyčo didžiajam arkivyskupui S. Ševčukui adresuotame laiške popiežius Pranciškus visų pirma mini Ukrainos Bažnyčios dvidešimtojo amžiaus kankinius.

„Neseniai, birželio 27 d., Ukrainos Graikų Katalikų Bažnyčia šventė palaimintųjų kankinių, kuriuos šventasis Jonas Paulius II beatifikavo Lvive per savo piligriminę kelionę į Ukrainą 2001 m., liturginį minėjimą. Tačiau būtent dabar geriau suprantame, kokiomis aplinkybėmis gyveno, kentėjo ir mirė šie kankiniai, tarp kurių buvo vyskupų, kunigų, vienuolių ir pasauliečių. Šie kankiniai – sovietinio komunistinio režimo aukos – šiandien iš dangaus gina savo kenčiančią tautą“, – rašo popiežius, pavesdamas jų globai visus sinodo narius.

Popiežius taip pat užtikrina, jog jis dvasiškai dalyvauja Ukrainos žmonių kančioje, už juos meldžiasi ir dėl jų stengiasi, nors ne apie visas jo pastangas skelbiama viešai.

Paminėjęs ukrainiečių vyskupų sinodo temą „Sinodiškumas ir katalikiškumas: Ukrainos graikų apeigų Katalikų Bažnyčios patirtis“, popiežius prašo taip tvarkyti Bažnyčios gyvenimą, kad tikinčiųjų bendruomenė būtų vieta, kur galima susitikti ir padėti vieni kitiems bendro gyvenimo kelionėje, kad visada būtų ieškoma naujų būdų, kaip palydėti tikinčiuosius.

Popiežius linki, kad šiomis dienomis vykstantis ukrainiečių vyskupų sinodas juos įkvėptų kūrybiškai tęsti tikėjimo tradiciją, perduodamą iš kartos į kartą, giliai įsišaknijusią tautoje. Laiškas baigiamas malda, kad Ukrainos graikų apeigų Katalikų Bažnyčia ir ukrainiečių tauta gyventų su viltimi, kad greit sulauks geresnio rytojaus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte