Sociologai skelbia, kad mažėja heteroseksualių žmonių

ŠaltinisIPSOS

Paskelbti keturių amerikiečių kartų – „Z kartos“ (maždaug 1997–2012 m. gimimo), „Y kartos“ arba „Tūkstantmečio žmonių“ (gimusių 1981–1996 m.), „X kartos“ (1965–1980 m. gimimo) ir „Kūdikių bumo kartos“ (gimusių 1946–1964 m.) seksualinių nuostatų tyrimo rezultatai.

Pagal juos, didžioji dauguma amerikiečių save laiko vyrais ar moterimis, ir tik 1% respondentų laiko save „translyčiais“, o tarp X kartos ir kūdikių bumo metų tokių žmonių iš viso nėra, tačiau tarp tūkstantmečio ir Z kartos atstovų „translyčiai“ sudaro jau 2 proc.

82% respondentų laiko save heteroseksualiais, 6% – biseksualiais, 2% – homoseksualiais, 2% – aseksualiais ir po vieną procentą – lesbiete, „panseksualu“ ar „omniseksualu“. Dar 2% laikosi „kitokios“ orientacijos arba nežino jos, o 3% neatsakė į šį klausimą.

Tuo pačiu metu tyrimo rezultatai rodo stiprų jaunų žmonių lytinės tapatybės pokytį. Jei tarp kūdikių bumo amžiaus vaikų 91% yra normalios orientacijos, 4% – biseksualūs, 1% yra homoseksualūs, o „aseksualų“, lesbiečių, „panseksualų“, „omniseksualų“ ir „kitokių“ visiškai nerandama, tai jau 15% Z kartos atstovų laiko save„ biseksualiais“, 9% – „aseksualais“, 3% labiau mėgsta homoseksualumą, 5% renkasi „kitokius“ identitetus. Tik 54% Z kartos respondentų yra normalios seksualinės orientacijos.

72% visų apklaustų amerikiečių traukia tik priešingos lyties atstovai, o 6% teigia, kad juos traukia abi lytys, 3% mano, kad juos labiau vilioja tos pačios lyties atstovai, ir 8% amerikiečių teikia pirmenybę tik tos pačios lyties santykiams. Lyties preferencijų modelis yra panašus į situaciją, susijusią su lytine tapatybe – žmonių, kurie traukia tik priešingą lytį, skaičius sumažėja nuo 84% kūdikių kartoje iki 76% X kartoje, 60% tarp tūkstantmečio ir tik 52% tarp Z kartos atstovų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis