Siūloma didinti baudas už triukšmą

ŠaltinisBNS

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė Seimo narių iniciatyvai didinti baudas už triukšmą viešose erdvėse, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

„Vyriausybė iš esmės pritarė Seimo narių registruoto Administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnio pakeitimo projekto siūlymams, tačiau atkreipė dėmesį, kad baudų dydžiai už triukšmą viešose erdvėse turi būti proporcingi“, – nurodoma ministerijos pranešime.

Seime registruotu kodekso projektu siekiama didinti baudas už triukšmą viešose vietose, o vakaro ir nakties metu ir gyvenamosiose vietose, įmonėse, įstaigose ir organizacijose, siekiama išskirti bei nustatyti griežtesnes baudas įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovams, kai viešosios rimties trikdymas vyksta jų valdomose patalpose.

Vyriausybė siūlo, jog šauksmai, švilpimas ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse bei kitose viešosiose vietose, vakaro (nuo 19 iki 22 valandos) ir nakties (nuo 22 iki 7 valandos) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai yra trikdoma ramybė, poilsis ar darbas, užtrauktų baudą nuo 80 iki 200 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar atsakingiems asmenims – nuo 200 iki 300 eurų. Pakartotinių nusižengimų baudos siektų iki 400 eurų.

Pakartotinių nusižengimų baudos siektų iki 400 eurų

Šiuo metu galiojančia tvarka pirmą kartą už viešosios erdvės trikdymą asmenims numatoma bauda – nuo 20 iki 80 eurų, o pakartotinai – nuo 80 iki 300 eurų.

Vyriausybės išvadoje siūlomi mažesni nei Seimo narių pateikto projekto nustatyti baudų dydžiai, taip pat papildomai išskiriami kiti atsakingi asmenys.

Pasak ministerijos, policijos vertinimu, šiuo metu galiojančios baudos už viešosios tvarkos pažeidimus nepakankamai drausmina triukšmadarius. Teigiama, jog triukšmo problema ypač aktuali kurortinėms savivaldybėms vasaros sezono metu, taip pat ir kitų didžiųjų miestų centruose bei gyvenamuosiuose rajonuose.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Matyt esantiems valdžioje aferistams nepatinka žmonių švilpimas ir kiti pasipiktinimo garsai ir triukšmai jų vykdomai Lietuvos griovimo politikai.
    Švilpimas ir triukšmas yra teisėtos priemonės, tai jų veiksmai yra neteisėti, prieš kuriuos turi imti kilti visi, vieningai, kartu, taip pat ir tie kuriuos valdantieji laiko savo kontrolėje.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte