Sinodo sekretoriatas kviečia susitikimui į Romą 300 kunigų

ŠaltinisCNA

Vatikanas paskelbė, kad Sinodo apie sinodiškumą organizatoriai kviečia 300 parapijų kunigų atvykti į Romą į “klausymosi, maldos ir dvasinės įžvalgos” susitikimą, kuris padės formuoti kitos sinodo asamblėjos diskusijas.

Tarptautinis kunigų susitikimas vyks balandžio 28-gegužės 2 dienomis. Jo tikslas – “įsiklausyti į parapijų kunigų patirtį ir ją įvertinti” bei suteikti jiems “galimybę patirti sinodinio darbo dinamiškumą visuotiniu lygmeniu”.

Vyskupų sinodo generalinis sekretoriatas pranešė, kad susitikimas rengiamas atsižvelgiant į pirmosios sinodo asamblėjos apibendrinamąją ataskaitą, kurioje įvardytas poreikis “parengti būdus, kaip diakonai, kunigai ir vyskupai ateinančiais metais aktyviau įsitrauktų į sinodinį procesą”.

Kunigus atrinks lotynų apeigų vietos vyskupų konferencijos, taip pat kiekvienos Rytų katalikų bažnyčios vadovybė. Iš kiekvieno regiono atrinktų kunigų skaičius buvo proporcingas vyskupų konferencijos narių skaičiui.

Vyskupai buvo paprašyti teikti pirmenybę parapijų kunigams, turintiems “reikšmingos patirties sinodinės Bažnyčios perspektyvoje”, taip pat rinktis kunigus iš “įvairių pastoracinių kontekstų”.

Atrinktus kunigus iki kovo 15 d. paskelbs jų vietos vyskupų konferencijos.

Penkias dienas truksiančio susitikimo metu kunigai dalyvaus apskritojo stalo diskusijose, liturginėse apeigose, praktiniuose seminaruose, skirtuose pastoraciniams pasiūlymams aptarti, ir “dialoge su ekspertais”, sakoma sinodo organizatorių pranešime spaudai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte