Šiluvos puošimas atlaidams – ryškios spalvos, vienuolių skintos gėlės

ŠaltinisKAUPA

Rugsėjo 7–15 d. Šiluvoje vyksta didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo (Šilinių) atlaidai, sutraukiantys tūkstančius piligrimų ne tik iš Lietuvos, bet ir įvairiausių pasaulio kraštų. Sakralių erdvių floristinis dekoras – vienas įdomiausių kasmetinių pasiruošimo atlaidams darbų. Bendradarbiaujant su Kauno arkivyskupu metropolitu Kęstučiu Kėvalu gimsta puošybos koncepcija, kurią įgyvendina Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos mokytojai ir mokiniai.

Ryškiaspalvės gėlės, nešančios džiaugsmą ir viltį

„Kasmet susiduriame su iššūkiu, kaip vis kitaip papuošti Šiluvą atlaidams, nes jau dvylika metų tuo užsiimame. Šiemet visa puošybos koncepcija išskirtinė savo ryškiomis spalvomis, naudojamos tik skintos gėlės, atsirado floristinių elementų ant lauko altoriaus sienos. Vienuolių skintus ir rištus ajerų skydus pagyvinome medžių šakomis, dekoruotomis rištomis rafijomis ir anturiais. Pučiant vėjui jie juda ir suteikia gyvybę visam dekorui“, – sako puošybos koncepcijos autorė, Karaliaus Mindaugo PMC floristikos profesijos mokytoja Evelina Grėbliauskė.

Švč. M. Marijos Gimimo bazilika, Ligonių Sveikatos koplytėlė, Apsireiškimo koplyčia ir lauko altorius šiemet tikinčiųjų akis džiugina mėlynos, žydros, geltonos, rožinės bei oranžinės spalvos gėlėmis. Puošybai buvo naudojamos meistriškai paruoštos ir sugrupuotos hortenzijos, gvazdikai, zundos, monsteros, stilgrasai, gerberos, kermėkai, anturiai, cimbidžiai, eremūrai, pliumozos, smilgos, lelijos ir kt. augalai. Kadangi šiemet meldžiamasi taikos intencija, dekore ypač daug naudojama geltonos ir mėlynos bei žydros spalvos. „Tikime, jog ryškios spalvos džiugins žmonių akis ir širdis net iš tolo, privers nusišypsoti ir suteiks optimizmo, kurio mums visiems taip reikia“, – viliasi floristė Evelina.

Tikime, jog ryškios spalvos džiugins žmonių akis ir širdis net iš tolo, privers nusišypsoti ir suteiks optimizmo, kurio mums visiems taip reikia.

Pasakodama apie Apsireiškimo koplyčios puošybą floristė akcentuoja vainiko po Švč. Mergelės Marijos kojomis komponavimo sudėtingumą. „Dirbama dideliame aukštyje, erdvė reikalauja specifinio pasiruošimo, tad ypač svarbus komandinis darbas. Reikia nusikelti sunkias angelų konstrukcijas, atlikti techninius darbus, kad būtų geras rezultatas“, – pasakoja Evelina. 

Vertinga profesinė patirtis

Puošybai vadovaujanti floristė džiaugiasi, jog kasmet floristo specialybės mokiniai ir absolventai aktyviai prisijungia prie grandiozinio Šiluvos puošimo projekto. Šiemet 14 žmonių grupė dirbo Šiluvoje 5 dienas, nuo ryto iki vakaro pagal kruopščiai paruoštą planą, kad gėlės būtų sukomponuotos laiku bei išsaugotų dekoratyvumą iki pat atlaidų pabaigos. Intensyviai dirbdami jie ne tik tobulino praktinius gebėjimus, bet ir susipažino su autentiškomis vietomis, išgyveno ypatingus jausmus.

„Sužinome daug profesinių subtilybių apie gėlių paruošimą ir tinkamą komponavimą bei išmokstame dirbti komandoje. Patirtą nuovargį visada atperka rezultatai bei nuoširdžios žmonių šypsenos džiaugiantis dekoru. Man tai puikus šansas tobulėti ir mokytis iš profesionalų. Dekorui vadovaujantys mokytojai – geriausi floristikos meistrai Lietuvoje. Visada gera dirbti su darbui atsidavusiais kūrėjais“, – sako floristikos absolventė Teresė Natkevičienė, jau trečius metu savanoriaujanti puošiant Šiluvą.

Tai, kad Šiluva dovanoja neįkainojamą patirtį sako ir jau floriste dirbanti Kristina Steponavičienė: „Šiemet mano atostogos Šiluvoje. Darbas čia, kaip savotiška terapija, nuostabi bendrystė ir profesinis tobulėjimas. Tokie projektai jungia žmones, skleidžia gėrį, grožį ir šviesą“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. smagu žiūrėti ir džiaugtis tokiu grožiu. Viskas daroma dėl Švč. M.M. altoriaus, kad būtų nepriekaištingai viskas padaryta. Kiek rankų dirbo ir meilės. Tai tikri Dievo siųsti šviesos žiburėliai, dirba sunkiai, bet rezultatas nuostabus. Ačiū, kad skleidžiate grožį, šviesą, atsidavimą.

    • Skonio reikalas.
      Gyvai nebuvo galimybės pamatyti, o nuotraukose atrodo įdomiai. Tik atrodo, kad pagal liturgijos taisykles dekoracijos, o taip pat ir gėlių kompozicijos neturėtų būti aukštesni už aukojimo altorių.
      O taip pat būtų įdomu sužinoti kiek kainuoja toks papuošimas ir kas jį finansuoja?

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte