Siloamo baseino, kuriame Jėzus išgydė akląjį, kasinėjimų vieta atveriama visuomenei

ŠaltinisCNA

Pirmą kartą visuomenei bus atidaryta Siloamo (išvertus „Siloamas“ reiškia „siųstasis“, – red. past..) baseino Jeruzalėje, kur Jėzus grąžino regėjimą aklajam, kasinėjimų vieta.

Izraelio senienų tarnyba (IAA), Izraelio nacionalinių parkų tarnyba ir Dovydo miesto fondas paskelbė apie kasinėjimų, kurie leis visiškai atidengti Siloamo baseiną, pradžią.

Lankytojai galės pamatyti baseino, kuris artimiausiais mėnesiais taps turistinio maršruto nuo Dovydo miesto iki Jeruzalės vakarinės sienos dalimi, kasinėjimo etapą.

Senajame Testamente rašoma, kad Siloamo baseinas buvo pastatytas karaliaus Ezekijo valdymo metais (2 Kr 20, 20).

Šiame baseine įvyko vienas garsiausių Jėzaus stebuklų.

Ištepęs aklojo akis purvu ir seilėmis, Jėzus pasiuntė jį nusiprausti Siloamo tvenkinyje. Ten vyras atgavo regėjimą (Jn 9, 1-7).

1980 m. archeologai rado pirmuosius šios garsios biblinės vietovės, esančios už Jeruzalės senamiesčio sienų, buvimo vietos požymius. Tačiau jiems teko laukti iki 2005 m., kad oficialiai patvirtintų savo atradimą.

„Apytikriais skaičiavimais, Siloamo baseinas perėjo kelis raidos etapus, o savo šlovės viršūnėje buvo maždaug 5 dunamų (1,25 akro) dydžio ir inkrustuotas įspūdingais akmenimis”, – paaiškino IAA atstovas.

Kasinėjimai taip pat atskleidė, kad baseinas buvo 225 pėdų (68 m.) pločio, o mažiausiai trijose baseino pusėse buvo laiptai.

Jeruzalės meras Mošė Lionas gyrė projekto pradžią. „Siloamo baseinas Dovydo miesto nacionaliniame parke Jeruzalėje yra istorinės, nacionalinės ir tarptautinės reikšmės vieta”, – sakė jis.

„Po daugelio metų laukimo netrukus galėsime džiaugtis galėdami atidengti šią svarbią vietą ir padaryti ją prieinamą milijonams Jeruzalę kasmet aplankančių lankytojų”, – sakė meras.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte