Ši Vyriausybė padarė daugiau nei praėjusios dvi – premjerė

ŠaltinisBNS

Siekiant mažinti Lietuvos energetinę priklausomybę dabartinė Vyriausybė per pusę kadencijos padarė daugiau nei praėjusios dvi Vyriausybės, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Anot jos, dabartinėje situacijoje aiškia matyti didžiausios valdančiosios koalicijos dalį užimančių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) siekis mažinti Lietuvos energetinę priklausomybę.

„Mažinti riziką, kad mus apskritai kas nors galės spausti. Matome, kad tie sprendimai labai pasiteisina. Taip, daug kas nebuvo padaryta tada, kai galėjo būti padaryta, ta pati elektros generacija, kurios stygių pajutome šiais metais yra Lietuvos Achilo kulnas, bet ši Vyriausybė su Dainiumi Kreiviu ir jo lyderyste per nepilnus dvejus metus turbūt sugebėjo padaryti tiek, kiek dvi Vyriausybės iki jos“, – TS-LKD tarybos posėdyje šeštadienį sakė I. Šimonytė.

Anot jos, šiuo metu taip pasijuto tokių praeities sprendimų, kaip suskystintųjų dujų terminalo statyba, nauda.

„Dabar labai gerai pajutome, kokios išmintingos buvo praeities įžvalgos. Tas pats suskystintųjų dujų terminalas reikalavo gynimo kiekvieną mielą dieną nuo įvairių veikėjų, kurie teigė, kad čia labai kvailas projektas ir labai brangiai kainavo“, – sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovės teigimu, Rusijos pradėto karo Ukrainoje ir spaudimo tarptautinei bendruomenei pasekmės jaučiamos ir Lietuvoje.

„Tokie dalykai kaip energetinis karas ar maisto karas, kurį tuo pačiu metu, kaip ir fizinį karą prieš pasaulį kariauja Putinas (Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas – BNS), jis negali neturėti mums pasekmių“, – teigė ji.

Gruodžio pradžioje konservatorių partijos nare tapusi I. Šimonytė sako, kad nemažai pradėtų projektų rezultatai gali matytis šios Vyriausybės kadencijos metu.

„Akivaizdu, kad tai yra labai ilgalaikiai ir labai svarbūs sprendimai, daug projektų bus dar įgyvendinta, ne visais galbūt galėsime pasidžiaugti būtent mes, bet svarbu, kad jais galės pasidžiaugti Lietuva, nes, man atrodo, toks yra galutinis mūsų darbo tikslas“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerės manymu, daug programoje numatytų įsipareigojimų šiai Vyriausybei iki šiol pavyko įgyvendinti, tuo galima stebėtis vertinant trapią koalicijos daugumą Seime.

„Išties labai daug dalykų pavyko įgyvendinti, o kai įvertini, kokią trapią daugumą ši koalicija Seime turi, tai galima tuo ir nusistebėti“, – sakė I. Šimonytė.

TS-LKD yra didžiausia valdančiosios koalicijos partija, Seime ji turi 49 atstovus.

Anot I. Šimonytės, Lietuvos ekonomika į Europos Sąjungos vidurkį panašėja ir jį lenkia natūraliai, dėl to šios Vyriausybės nuopelnus reikia vertinti atsargiai.

„Bendra ekonomikos dinamika, tai, kad Lietuvoje auga darbo užmokestis, konverguojame savo pragyvenimo lygiu Europos Sąjungos valstybių vidurkį ir aukštyn yra natūralus procesas ir čia turbūt savo nuopelną reikia vertinti su žiupsniu druskos“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Anot premjerės, Vyriausybė toliau liks nuosekli ir stengsis vykdyti įsipareigojimus.

„Nė kiek neabejoju, kad ir toliau kantriai ir nuosekliai dirbsime tuos darbus, kuriuos atrodo reikalinga dirbti, kuriuos esame įsipareigoję dirbti ir sieksime rezultato, kuris yra pasiekiamas“, – sakė I. Šimonytė.

„Žmonės gali būti ramūs, kad tie sprendimai, kurie yra svarbiausi, kurie yra aktualūs, kurie keičia Lietuvos gyvenimą ilguoju laikotarpiu bus priimami, bus priimti ir dėl jų bus sutarta su visais, kas tik norės dėl to susitarti“, – pridūrė ji.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

23 KOMENTARAI

 1. ši vyriausybė sugeba šleikščiai pataikauti Briuseliui ir uoliai žeminančiai vykdyti nepagrįstus jo reikalavimus,iš to galimai gaunant sau naudos.Iš nesitarimo su tauta,iš jos žeminimo ir kvailinimo.

 2. Galima sutikti su Šimonytės sakiniu, kad ši vyriausybė padarė daugiau nei prėjusios dvi.
  Teisingia, padarė daugiau žalos.
  Lietuvoje infliacija didžiausia, kainų kilimas didžiausias, parama žmonėms mažiausia, energijos kainos didžiausios.
  Ši vyriausybė pardavė mums visiems priklausančius tinklus elektros spekuliantams, dėl ko elektros kainos pas mus yra aukščiausios iš aplinkinių šalių. Lenkijoje ir Švedijoje elektra kainuoja apie 15 ct/kWh, pas mus – apie 40ct/kWh. Juokingas yra melas tvirtinti, kad dėl elektros kainų kaltas Putinas.
  Už visos Lietuvos žmonių įstūmimą į elektros badą ir ekonomikos krizę yra kalta ši konservatorių vyriausybė.

  • Visų pirma senosios elektrinės uždaryti nereikėjo, kol nebuvo naujosios, kaip tai padarė Lenkai.
   Visų antra – Lietuvoje ir be Ignalinos atominės elektrinės yra apie 15-20 elektrinių. Kodėl jos nepaleidžiamos veikti? Nes konservatoriai vykdo Švabo planą – dirbtinai stumti žmones į energetinį skurdą?

  • -> Katino Pasakėlės
   Visų trečia – elektros pabrangimas įvyko ne naujų pastočių ir transformatorinių statybomis, o keliuose kabinetuose. Visų ketvirta – kaip Lietuva gali dalyvauti elektros biržoje, jeigu dalis elektros skristymo pultų yra Rsuijoje ir valdomi iš Rusijos? Išeina, kad elektros branginimo architektai Lietuvoje su teistu sukčiumi Kreiviu priešakyje pažeidinėja Europos saknkcijas Rusijai? Visų penkta – Šimonytės vyroausybė SĄMONINGAI slepia nuo Lietuvos visuomenės, kad būtent jos vyriausybė dalyvauja ES sankcijų Rusijai pažeidimuose, nes ir toliau iš Rusijos perka naftą ir dujas?

  • „Už visos Lietuvos žmonių įstūmimą į elektros badą ir ekonomikos krizę yra kalta ši konservatorių vyriausybė.“
   Aš žiūriu šiek tiek kitu kampu. Kalti rinkėjai, kurie šią nusikaltėlių šaiką išrinko, o DAR KALTESNI tie, kurie visokiais „teisingais“ pretekstais išvis nesiteikė atnešti savo užpakalio į rinkimus. Ir štai turim ką turim.

 3. reikia gerų naujienų. Jos viliasi šviesesnių dienų. Todėl vilkų šnekos apierūpestį avimis įtikins ir pradžiugins ne vieną.

  • Labai geros eilės, tiksliai apibūdina konservatorių požiūrį į savo žmones ir jų veidmainišką „nasių valdymo“, tai yra kenkimo ir jų apiplėšimo metodiką.
   Jei jų darbai yra plėšti ir kenkti, tai jie patys turi būti ir vadinami pagal savo darbus – plėšikais ir kenkėjais.
   Mums nieko sugalvoti, nereikia, tik sakyti, tai kas yra, kas vyksta, sakyti tiesą.

   • >>> Kation pasakėlės
    Jei teisingai suprantu, norite pasakyti, kad konservatoriai, dirbtinai sukeldami energetinį badą, griaudami ekonomiką, socialines sistemas, keisdam irinkimų įstatymus, keldami kainas, didindami infliaciją – visa tai daro tam, kad mums būtų geriau – kad mažiau sirgtume persivalgymo ligomis?

   • Tie prabangius vienetinius automobilius ir dar nepastatytus kotedžus kurortuose išpirkusieji – tai saujelė valdančiųjų ir jų rato žmonių, gavusių milijardines išmokas už visų savo žmonių uždarymą taip vadinamos „pandemijos“ metu.
    Dėl tos priežąsties, kad šis didžiulis nepadengtų pinigų kiekis konservatorių dėka, buvo įmestas į rinką, mūsų infliacija Europoje yra didžiausia.
    Jei visems kitiems, pensininkams, šeimoms, turinčioms vaikus, dirbantiems už minimumą, studentams, jūs į akis drėbtumėte – kad jūs esate verti gyventi dirtinai sukeltoje krizėje, nes per daug keliaujate po užsienius, tai manau šį pasakymą mažai kas priimtų kaip pajuokavimą ir į jį reaguotų rimtai, galbūt net agresyviai.

   • -> Katino Pasakėlės

    Tavo Šimonytė yra tokia pati politinė šiukšlė kaip ir Gabrielius Landsbergis – nei vienas, nei kitas nieko nesprendžia savo galva, kol jiems nepaliepia senis.

   • >>> Katino Pasakėlės
    Jei Landsbergio konservatorių, tame tarpe ir Šimonytės nebūtų, tai mes ir toliau prekiautune su Kinija, Baltarusija nebūtų Putino pusėje, Lietuvos žmonės nebūtų vadinami nežmonėmis fašistų pavyzdžiu ir liaudies priešais bei užsienio valstybių agentais stalino pavyzdžiu, nebūtų cenzūros bei fašistinės propagandos, žmonės bei jų vaikai nebūtų terorizuojami bei šantažuojami išgalvotos pseudopandemijos pretekstais, kaip nebuvo terorizuojami nei Švedijoje nei Lenkijoje, smulkusis verslas nebūtų žlugdomas, mūsų maisto ir kuro kainos būtų tokios kaip Lenkijoje, elektros kainos būtų tris kartus mažesnės, tokios kaip Švedijoje ir Lenkijoje, infliacija būtų taip pat tris kartus mažesnė, tokia kaip kitose Europis šalyse.
    Be konservatorių mes žymiai, žymiai geriau gyventume.

  • Labai teisingai pastebėta.
   Konseravtorių tyčinis kenkimas – tai Švabo plano, vykdymas. Švabo pasaulio perkrovimo ir žmonių pavergimo plane būtent ir yra numatytas (prieš įvedant diktatūrą, visuotinę kontrolę ir žmonių pavergimą) žmonių nuskurdinimas, ekonomikų sugriovimas, smulkaus verslo ir viduriniosios klasės sunaikinimas, sveikatos, švietimo, socialinės sistemų sugriovimas, žmonių privedimas iki tokios beišėitiškumo būsenos, kad už suteiktą duonos kąsnį ar minimalų išlaikymą jie sutiktų su visomis vergvaldžių sąlygomis.
   Taip vadinamas cbds – tai būdas finansisškai pavergti žmones, panaikinant grynuosius pinigus, tuo pačiu į savo rankas perimant visišką virtualių pinigų kontrolę, ir juos suteikti tik tam, kas patinka vergvaldžiams, kas tarkime neprieštaruja jų politikai, visiems kitiems prieinamumas prie jų uždirbtų pinigų būtų blokuojamas.
   Taip nutiko Kanadoje susidorojant su prieš kovido suvaržymus protestavusiais žmonėmis – viena iš jiems taikomų sankcijų buvo užblokuotos jų visos sąskaitos.
   Konservatoriai – tai išdavikai savo žmonių, savo tautos, savo Tėvynės, jos laisvės ir nepriklausomybės, už kurią galvas guldė mūsų proseneliai, seneliai, tėvai ir broliai.

 4. nematau jokių premjerės konservatoriškų vertybių atstovavimo, vien libarališka destrukcija. Todėl ir nejaučiu pagarbos, juo labiau paramos jai, kaip politikei.
  Kaip žmogui galiu viską atleisti nes mes visi klystame . Svarbu, kad ji suprastų savo klaidas, už jas atsiprašytų ir po to TAISYTŲSI !
  Tada gal ir pagalvočiau antrą kartą… Bet dabar – NO WAY

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte