Seimo narį T. V. Raskevičių užgauliojusiam vyrui skirta 3 tūkst. eurų bauda

ŠaltinisBNS

Šiaulių apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjęs bylą už Seimo nario Tomo Vytauto Raskevičiaus niekinimą dėl jo seksualinės orientacijos beveik 3 tūkstančių eurų bauda nuteisė Šiaurės Lietuvoje gyvenantį vyrą.

Vyras nuteistas už tai, kad pernai sausio pabaigoje feisbuke, viešoje T. V. Raskevičiaus paskyroje, po paskelbta nuotrauka pavadinimu „Meilė yra meilė“, viešai, iš savo asmeninės paskyros parašė niekinantį komentarą: „Pid…ai job…i bl…  naikint jumis bl…“. Tokiu būdu viešai niekino T. V. Raskevičių dėl jo seksualinės orientacijos.

Kaip ketvirtadienį pranešė Šiaulių apygardos teismas, byla nagrinėta pagal prokurorės apeliacinį skundą dėl Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmų pernai gruodį priimto nuosprendžio.

Prokurorė apeliacinio teismo prašė vyrą pripažinti kaltu ir dėl kurstymo smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe dėl jų seksualinės orientacijos ir paskirti 3 tūkst. eurų eurų dydžio baudą.

Pirmosios instancijos teismas vyrą dėl šios nusikalstamos veikos išteisino kaip nepadariusį veikos, turinčios šio nusikaltimo požymių.

Apeliacinis teismas pritarė pirmosios instancijos teismo išvadai, kad nuteistojo veiksmai buvo atsitiktiniai, neapgalvoti, labiau spontaniški, o pati žinutė – nekonkreti ir lakoniška. Teismo vertinimu, vyras neturėjo tyčios sukurstyti kitus asmenis elgtis jo pageidaujamu būdu, negalėjo realiai sukurstyti socialinio tinklo naudotojų smurtauti prieš šią žmonių grupę.

Teisėjų kolegijos įsitikinimu, minimas komentaras negali būti vertinamas kaip raginantis, skatinantis smurtauti ar fiziškai susidoroti su žmonių grupe. 

Šiaulių apygardos teisėjų kolegija pakeitė pirmosios instancijos teismo paskelbtą nuosprendį – už Seimo nario viešą niekinimą dėl jo seksualinės orientacijos paskirtą 2 750 eurų baudą visiško bausmių sudėjimo būdu subendrino su Pakruojo rūmų dar 2018 metų rugpjūtį priimtu nuosprendžiu kitoje byloje.

Joje vyrui buvo paskirta 979 eurų bauda už kitą padarytą nusikaltimą – Kelių eismo taisyklių pažeidimą, tačiau asmuo jos nebuvo atlikęs. Teismas paskyrė galutinę subendrintą 3,7 tūkstančių eurų baudą. Kita pirmosios instancijos teismo nuosprendžio dalis palikta nepakeista.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. O kai tas tipo visuomenininkas exhibicionistas pasiūlė čb ir vafliais išvadino seimūnus, tai čia tipo performansas. Tai jei aš iskoneveikciau lgtb narius ir pasakyciau kad ai nu aš esu komikas ( ne honikas) atlikinėju performansus. Iš jų šaipytis mat negalima, bauda duoda 3000, o jie čb bet kam gali siulineti, nu dasigyvenom!

  2. O Raskevičiui turi būti iškelta baudžiamoji byla už galimą bendradarbiavimą` syu Rusijos spec. tarnybomis pprisiminkite, kaip Raskevičius dėvėjo marškinėlius su užrašu ,,For Russia – with love“. Iš kur Raskevičius šituos marškinęlius gavo, kokiomis sąlygomis, kada ir kur juos dėvėjo? kOkie dar žmonės buvo šalia Raskevičiaus tuo metu, kai jis dėvėjo šituos marškinėlius. Reikia patikrinti visus jo finansinius reikalus, kad būtų įrodyta, iš ko Raskevičius gyvena ir kaip/ar moka mokesčius. Šitas būdas labai gerai suveikė prieš Al Kaponę, kuris tikrai turėjo geresnę galvą nei Raskevičius.

  3. Kažkaip nelygiavertės baudos. Seimo juokdariui baudos daug švelnesnės, nors žodžių būta daug, riebių, ir skirtų net ne vienam parlamentarui.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte