Seimas žada svarstyti iniciatyvą surengti apkaltą R. Žemaitaičiui 

ŠaltinisBNS

Seimo Seniūnų sueiga į antradienio parlamento plenarinių posėdžių darbotvarkę įtraukė valdančiųjų iniciatyvą surengti apkaltą Mišrios Seimo narių grupės parlamentarui Remigijui Žemaitaičiui dėl jo antisemitinių pasisakymų.

Parlamentarai spręs, ar sudaryti laikinąją Seimo komisiją, kuri ištirtų, ar yra pagrindas pradėti apkaltą R. Žemaitaičiui.

Pagal projektą, komisija tokią išvadą turėtų pateikti iki šių metų gruodžio 1 dienos.

Mišrios Seimo narių grupės vadovė Agnė Širinskienė teigė, kad klausimas į darbotvarkę įtrauktas per vėlai, o R. Žemaitaičiui nebuvo laiko pasiruošti atremti kaltinimus.

„Seimo nariui svarbiau pasiruošti, kai bus sudaryta komisija. Apkaltos iniciatyva seniai žinoma, tai Seimo nariui ne naujiena. Manau, Seimo narys yra labai energingas, jis pasipiktintų, kad jūs abejojate jo gebėjimais pasiruošti“, – tvirtino pirmasis Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma.

Praėjusią savaitę valdantieji surinko 36 parašus dėl apkaltos šiam parlamentarui už antisemitinio pobūdžio pasisakymų.

„Iš Seimo nario R. Žemaitaičio teiginių turinio ir jų sisteminio pakartotinumo darytina išvada, kad šie pasisakymai pasižymi nuolatiniu neapykantos kurstymu, antisemitinių nuostatų skatinimu, priešiškumo kūrimu, kuris yra tiesiogiai nukreiptas prieš vieną tautinę mažumą – žydų tautą bei Izraelio valstybę“, – rašoma apkaltos tekste.

Valdančiųjų vertinimu, tokiais sistemingai pasikartojančiais pasisakymais siekiama skatinti smurtą, priešiškumą, pateisinti neapykantą prieš visą žydų tautą ir provokuoti visuomeninę bei tautinę nesantaiką, o tai nesuderinama su Konstitucija ir šalies interesais tarptautinių santykių srityje.

Apkaltos tekste pateikiami R. Žemaitaičio įrašai, tokie kaip: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!” ir kiti.

R. Žemaitaitis praėjusią savaitę BNS sakė manantis, kad pagrindo jo apkaltai nėra ir pridūrė, kad „kiekvienam psichopatui suteikta galimybė šitą dalyką daryti

Generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. 

R. Žemaitaitis praėjusią savaitę BNS sakė manantis, kad pagrindo jo apkaltai nėra ir pridūrė, kad „kiekvienam psichopatui suteikta galimybė šitą dalyką daryti.“

Pagal Seimo statutą, apie apkaltos iniciatyvą paskelbus Seime, turi būti sudaroma specialioji tyrimo komisija, kuri pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti. Išnagrinėjusi visas aplinkybes komisija teiks siūlymą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, ar nėra.

Seimui patvirtinus išvadą, kad esama pagrindo apkaltai, jis turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis konstatuotų, ar parlamentaras pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, ar ne.

Jeigu pažeidimas būtų konstatuotas, nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai arba ne mažiau kaip 85 Seimo nariai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Paviešinkite sąrašą, kaip kas balsavo. Turime žinoti, kas ištikimas Lietuvai, o kas sulindęs į užpakalį tokių velnio išperų kaip Nachmanas Dušanskis gynėjams.

  2. O kodėl nėra tokių tarptautinių įstatymų, kuris smerktų antilietuvizmą? Antianglizmą? Antiitalizmą? Antiprancūzizmą? Antišvedizmą? – ir taip toliau, ir panašiai. Tur būti tarptautiniu lygiu įtvirtintas juridinis paritetas: visų tautų įžeidimą tarptautinė ir kiekvienos valstybės teisė turi traktuoti kaip vienodą nusikaltimą – kaip kad yra su rasizmo įstatymu. Nenustebčiau, jeigu indų nacionalistai ir kinai įvestų sįtatymą, kad indo arba kino įžeidimas dėl jo tautybės yra baudžiamas kokia nors sunkia bausme.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte