San Marinas, kuriame abortai yra visiškai uždrausti, vyksta referendumas dėl jų įteisinimo

ŠaltinisAFP-BNS

San Marine, mažoje nepriklausomoje respublikoje Šiaurės Italijoje, sekmadienį vyksta referendumas, kuriame sprendžiama, ar leisti abortus šioje daugiausia katalikiškoje šalyje.

Šiuo metu nėštumo nutraukimas šioje šalyje, priešingai negu daugumoje kitų Europos šalių, yra visiškai uždraustas.

Referendumo rezultatas nėra aiškus, nes Katalikų bažnyčios įtaka tebėra stipri, o popiežius Pranciškus praėjusią savaitę pakartotinai pareiškė savo griežtą nuomonę, kad abortas yra „nužudymas“.

San Marinas, kaip ir Malta, Andora bei Vatikanas, yra viena iš paskutinių vietų Europoje, kurioje abortai yra visiškai uždrausti, net ir išprievartavimo ar kraujomaišos, vaisiaus apsigimimo ar rizikos motinos gyvybei atvejais.

Teisę pareikšti savo nuomonę per sekmadienį vykstantį referendumą, kurį inicijavo San Marino moterų sąjunga (UDS), turi 35,411 tūkst. rinkėjų ir trečdalis jų gyvena užsienyje.

Balsavimas

Jų prašoma atsakyti į klausimą, ar leisti abortus iki 12 nėštumo savaitės.

Po 12-tos savaitės nutraukti nėštumą būtų leidžiama tik pavojaus motinos gyvybei atveju arba vaisiaus apsigimimų, kurie galėtų motinai pakenkti fiziškai arba psichologiškai, atveju.

Rezultatas neaiškus

Koks bus referendumo rezultatas, yra visiškai neaišku, nes visuomenės nuomonės apklausų nebuvo atlikta.

„Tikimės laimėti. Didžioji dalis jaunimo yra mūsų pusėje, nes tai klausimas, kuris daro tiesioginį poveikį jų gyvenimui“, – pareiškė Francesca Nicolini (Frančeska Nikolini), 60 metų gydytoja ir UDS narė.

„Nepriimtina į moteris, kurios yra priverstos nutraukti nėštumą, žiūrėti kaip į nusikaltėles.“

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus moteris už abortą gali būti nuteista kalėti iki trejų metų, o procedūrą atlikusiam gydytojui gresia laisvės atėmimo iki šešerių metų bausmė.

Tačiau iki šiol niekas už tai nebuvo nuteistas. Moterys, nusprendusios nutraukti nėštumą, paprastai vyksta į Italiją, kurioje abortai yra leidžiami daugiau kaip 40 metų.

Visgi opozicija abortų įteisinimui taip pat yra stipri ir iniciatyvos priešininkų priešakyje yra valdančioji Krikščionių demokratų partija, palaikanti glaudžius ryšius su Katalikų bažnyčia.

Partija ragino žmones balsuoti prieš iniciatyvą ir „ginti teisę į gyvenimą“.

„Gyventojai yra stipriai susiskaldę šiuo klausimu“, – pareiškė Manuelis Ciavatta (Manuelis Kjavata), Krikščionių demokratų partijos sekretoriaus pavaduotojas.

„Netgi parlamente yra progresyvių partijų narių, kurie pasisako prieš abortus, taip pat dešiniojo sparno parlamentarų, kurie pasisako už teisę į abortą, visų pirma išprievartavimo ar vaisiaus apsigimimo atvejais“, – pareiškė jis naujienų agentūrai AFP.

Jis taip pat patikino, kad, koks bebus rezultatas, jo partija „gerbs rinkėjų pasirinkimą“.

Abortų draudimas San Marine buvo nustatytas dar 1865 metais. Praėjusio amžiaus pradžioje jį patvirtino fašistinis režimas, o dar kartą jis buvo patvirtintas 1974 metais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte