Šalies vadovai kviečia iš Vasario 16-osios semtis įkvėpimo siekti to, kas atrodo neįmanoma (papildyta)

ŠaltinisBNS

Šalies vadovai, antradienį sveikindami su Valstybės atkūrimo diena, kviečia iš šios progos semtis įkvėpimo siekti to, kas atrodo neįmanoma ir nenuleisti rankų.

„Vasario 16-oji man pirmiausia yra neblėstantis, nuostabus pasakojimas apie nepriklausomą Lietuvą. Lietuvą kaip svajonę, kuri suvienijo Tautos tėvus ir įkvėpė juos siekti to, kas atrodė neįmanoma. Lietuvą, kurią per didžiausias negandas ir sunkiausius išbandymus pernešė drąsūs jos žmonės. Lietuvą, kuri išgyveno tamsiausios priespaudos dešimtmečius, kad vėl atgimtų, leisdama mums švęsti laisvę“, – feisbuke rašo prezidentas Gitanas Nausėda.

Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje prezidentas ragino išlikti vieningais ir semtis stiprybės iš tų, kurie prieš 103-ejus metus atkūrė valstybę.

„Šie metai mums daugeliu atžvilgių kitokie. Pandemija atnešė sunkių išbandymų ir skaudžių netekčių, užvėrė valstybių sienas ir uždarė kelius, neleido rengti masinių renginių ir paliko mus ištroškusius šilto betarpiško bendravimo. Tačiau aš tikiu, kad mes ištversime, kaip ištvėrė tie, kurie prieš 103 metus, nepaisydami nieko, iš kruvinų karų ir pavojingų epidemijų sumaišties iškėlė nepriklausomos valstybės idėją“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Šiandien galime semtis stiprybės iš tų žmonių, kurie kūrė Lietuvą ir ją narsiai gynė, kurie skiepijo Tėvynės meilę savo vaikams ir taip sudarė sąlygas naujam – Kovo 11-osios – atgimimui“, – sakė jis.

G. Nausėda pabrėžė, kad nors šiuo metu taip pat nėra lengva, kaip ir nebuvo lengva prieš šimtmetį ir ragino žmones nepasiduoti nuovargiui, kai lengva susipriešinti.

„Atrodytų, paprasta, bet kartais taip sunkiai atrandama tiesa – pirmyn žengiame tiek, kiek siekia mūsų ryžtas veikti išvien. Ir šiandien, kai turime žengti svarbiausius žingsnius, ta kantrybė, pasiaukojimas ir vienybė mums reikalinga dar labiau nei bet kada anksčiau“, – sakė prezidentas.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, jog Vasario 16-oji įkvepia jėgų įveikiant šiomis dienomis kylančius sunkumus.

„Laisvė auginama ir ginama kasdien. Kartais nuo agresyvių valstybių, kartais nuo virusų, kartais nuo pagundos nusimesti atsakomybę. Susitelkę į savo sunkumus, įkvėpimo turėtume semtis iš ankstesnių kartų, kurioms teko savi sudėtingi iššūkiai“, – savo sveikinime teigia premjerė.

Pasak jos, 1918 metų vasarį nepriklausoma Lietuva atrodė kaip sunkiai pasiekiamas idealas, kuris išaugo ir sustiprėjo dėka bendro rūpesčio.

„Anuomet, kaip ir šiandien, teko veikti netikrumo aplinkoje. Svarbiausia, kad niekas nenuleido rankų ir kantrus darbas davė savo vaisių. Tikiu, kad taip yra ir šiandien“, – teigia I. Šimonytė.

Jos teigimu, pandemijos paveikta Vasario 16-oji yra proga apmąstyti, ką kiekvienam reiškia Laisvė ir Tėvynė ir atrasti jėgų ir drąsos įveikti visus sunkumus.

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen savo sveikinime teigia, jog Vasario-16-ąją gimusi valstybingumo idėja išliko gyva per okupacijas ir karus ir atvedė iki Kovo 11-osios.

„Šis impulsas išliko gyvas per visą XX a. – karo ir atšiaurios okupacijos metus. Jo dėka nepraradome atminties ir išsaugojome viltį“, – teigia Seimo pirmininkė.

„Linkiu, kad vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto sukurtas postūmis įkvėptų Lietuvos žmones toliau brėžiant stiprią valstybingumo liniją iš praeities į ateitį. Sveikinu visus su šia ypatinga mūsų valstybės švente!“ – sako V. Čmilytė-Nielsen.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis