Rusų pasitraukimas iš Chersono gali būti lemiamas veiksnys kare

ŠaltinisREMIX NEWS

Atsitraukimas iš Chersono yra strateginis Rusijos kariuomenės ir prezidento Vladimiro Putino pralaimėjimas, nors atsitraukimo buvo imtasi dėl logistinių priežasčių, teigė Ukrainos karinis ekspertas.

Kijevo euroatlantinio bendradarbiavimo instituto analitikas Volodymiras Horbachas savo pastabas pateikė interviu Lenkijos spaudos agentūrai (PAP).

Pasak V. Horbacho, Rusijos kariuomenė vakariniame Dniepro upės krante jau kelis mėnesius susiduria su problemomis apsirūpinant šaudmenimis, degalais ir maisto produktais. Taip atsitiko todėl, kad Ukrainos kariuomenei pavyko sunaikinti tiltus per upę, taip pat ji atakavo pontonines ir keltų perkėlas. Žiema šias problemas dar labiau pagilins, perspėjo Horbachas.

Pasitraukimo iš dešiniojo Dniepro kranto poveikis yra tas, kad Ukrainos raketos dabar galės pasiekti taikinius pasienyje su Krymu

Pasitraukimo iš dešiniojo Dniepro kranto poveikis yra tas, kad Ukrainos raketos dabar galės pasiekti taikinius pasienyje su Krymu, sakė Horbachas. Aukštesnis upės kranto reljefas leis Ukrainos HIMARS paleidimo įrenginiams atakuoti kelių ir geležinkelių jungtis, jungiančias Krymo pusiasalį su likusia žemyno dalimi.

Jis pridūrė, kad Ukrainos kariuomenė jau apšaudo kitą rusams svarbią geležinkelio liniją okupuotame Donecke. Viena iš atsitraukimo priežasčių, eksperto nuomone, yra būtinybė rusams mesti daugiau pajėgų į Donbasą.

Ukrainos kontrolės Chersone atkūrimas taip pat apribos tarp Chersono ir Odesos uosto esančio Mykolajivo miesto bombardavimą, sakė Horbachas. Tačiau, pasak jo, išvedus Rusijos pajėgas, Ukrainos kariuomenė turėtų neskubėti įžengti į Chersoną. Taip yra dėl to, kad ten gyvena civiliai gyventojai, kuriems reikia pagalbos, ir dėl to, kad rusai pastatuose bus palikę minų ir kitokių spąstų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte