REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Rusijos ortodoksijos disidentas A. Kurajevas teigia, kad jo pašalinimas iš tarnystės negalioja

Protodiakonas Andrejus Kurajevas savo tinklaraštyje teigė, kad Maskvos patriarcho dekretas dėl jo tarnystės atėmimo neturi galios, nes jis pakeitė vyskupiją prieš jį išleidžiant.

„Šis patriarcho dekretas dėl nušalinimo nuo pareigų negali turėti kanoninės galios dėl paprastos priežasties, nes jame neteisingai nurodytas adresatas – Maskvos vyskupijos dvasininkui protodiakonui Andrejui Viačeslavovičiui Kurajevui.

Tuo metu, kai dekretas buvo paskelbtas, aš tokiu jau nebuvau. Ėmiausi tam tikrų veiksmų… Ir dabar jau visai oficialiai esu kitos vyskupijos dvasininkas. Nepasakysiu, kokios… Tai ne OBU (Ortodoksų Bažnyčia Ukrainoje – red.) ar kokia nors ‚alternatyvioji stačiatikybė‘. Todėl ramiai reagavau į šių metų balandžio 28 d. patriarcho dekretą”, – rašė jis.

Balandžio 28 d. Maskvos ir visos Rusios patriarchas Kirilas atšaukė moratoriumą nuo sprendimo pašalinti protodiakoną A. Kurajevą iš dvasininko tarnystės dėl esą jo nuolatinės „destruktyvios veiklos” ir atgailos stokos. Maskvos vyskupijos teismas 2023 m. kovo 4 d. atleido A. Kurajevą iš pareigų už „sistemingą ir ilgalaikę šmeižikišką veiklą”.

A. Kurajevas – teologas, stačiatikių publicistas ir misionierius. Jis žinomas dėl savo kritiškų pastabų apie kolegas ir bažnytinę valdžią.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte