Rusijoje nuteistas kalėti „Naujosios kartos“ bendruomenės pastorius

ŠaltinisINVICTORY

Anapoje (Krasnodaro kraštas, Rusijos Federacija) už dalyvavimą Latvijos „Naujosios kartos“ judėjimo renginyje nuteistas evangelikų bažnyčios pastorius.

Anapos teismas pastorių Nikolajų Bogoslavskį nuteisė vienerius metus kalėti pataisos kolonijoje. Jis pripažintas kaltu dėl dalyvavimo nepageidaujamos Rusijoje organizacijos veikloje (Rusijos baudžiamojo kodekso 284.1 straipsnio 1 dalis).

Iš teismo nuosprendžio matyti, kad 2022 m. vasario mėn. kaltinamajam buvo pareikšti kaltinimai dėl panašaus administracinio nusižengimo (Rusijos Federacijos administracinių nusižengimų kodekso 20.33 straipsnis).

Tuomet buvo nustatyta, kad jis dalyvavo Tarptautinio krikščionių judėjimo „Naujoji karta”, kuris Rusijoje laikomas nepageidaujama organizacija, bažnyčių konferencijoje. Kaip bausmė pastoriui buvo skirta penkių tūkstančių rublių (56 eurų) bauda. Nepaisant to, pasak teismo spaudos tarnybos, jis ir „toliau dalyvavo šios ir kitų nepageidaujamų tarptautinių organizacijų veikloje, platindamas informacinę medžiagą su jų simbolika savo socialinių tinklų puslapiuose”.

Spaudos tarnyba teigė, kad teismo proceso metu pastorius „visiškai prisipažino ir gailėjosi dėl savo veiksmų”.

Rugpjūčio 14 d. Rusijos saugumo pajėgos atliko kratas „Naujosios kartos” bažnyčioms priklausančiose grupėse Maskvoje, Kemerove, Novosibirske, Čeliabinske, Sočyje ir Krasnodare.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte