Rumunijos europarlamentaras: Ursula von der Leyen turi trauktis iš pareigų dėl jos sąsajų su vakcinų gamintojais „Pfizer”

ŠaltinisREMIX NEWS

Rumunijos europarlamentaras Cristianas Terhesas pirmadienį kalbėdamas Europos Parlamente paragino Europos Komisijos pirmininkę atsistatydinti.

Ursula von der Leyen sulaukė raginimo atsistatydinti iš Europos Komisijos pirmininkės pareigų po to, kai Europos prokuratūra (EPPO) penktadienį patvirtino pradėjusi tyrimą dėl ES vakcinos nuo koronaviruso pirkimo.

Pirmadienį kalbėdamas Europos Parlamente Rumunijos europarlamentaras Cristianas Terhesas iš Europos konservatorių ir reformistų (ECR) frakcijos paragino Komisijos vadovę atsistatydinti iš pareigų, „nes ES prokurorai [jos veiksmus] tiria baudžiamąja tvarka”.

ES priežiūros agentūros jau anksčiau išreiškė susirūpinimą dėl „Pfizer” generalinio direktoriaus ir U. von der Leyen bendravimo aukštu lygiu, ypač dėl kelių tekstinių žinučių, kuriomis šie du asmenys dalijosi tarpusavyje ir kurių nuorašų U. von der Leyen nepateikė, kai buvo paprašyta tai padaryti siekiant skaidrumo ir atskaitomybės.

Terhesas teigė, kad „Ursula von der Leyen turi nedelsiant ir besąlygiškai atsistatydinti iš Europos Komisijos pirmininkės pareigų, nes Europos prokuratūra šiuo metu atlieka baudžiamąjį tyrimą dėl jos veiksmų.”

„EPPO tik prieš kelias dienas paskelbė, kad tiria, kaip buvo pasirašytos Komisijos ir vakcinų gamintojų sutartys, ir tai ką tik konstatavo Audito Rūmai prieš kelias dienas paskelbtoje ataskaitoje”.

„Tai reiškia, kad kiekvienam ES piliečiui ji nupirko po 10 dozių vakcinų, – atskleidė A. Terhesas, – remdamasi sutartimis, kurios niekada nebuvo paviešintos”.

Tai reiškia, kad kiekvienam ES piliečiui ji nupirko po 10 dozių vakcinų.

„Štai kaip buvo paviešintos sutartys, kurias ji pasirašė su farmacijos bendrovėmis”, – sakė europarlamentaras iš Rumunijos, pateikdamas užtušuotus Komisijos ir vakcinų gamintojo viešųjų pirkimų sutarties puslapius.

„Kaip tai įmanoma Europos Sąjungoje, kuri raginama skaidriai naudoti žmonių pinigus?” klausė C. Terhesas, o po to grįžo prie savo raginimo atsistatydinti U. von der Leyen.

Europos ombudsmenė Emily O’Reilly, atlikusi ankstesnį Komisijos ir „Pfizer” viešųjų pirkimų susitarimo tyrimą, nustatė, kad ES vykdomoji institucija kalta dėl „netinkamo administravimo” po to, kai Komisija tinkamai neišsaugojo U. von der Leyen ir „Pfizer” vadovo Alberto Bourla tekstinių žinučių, todėl jų nebuvo galima patikrinti.

Bloko vykdomoji valdžia teigė, kad tekstinėms žinutėms netaikomi ES teisės aktai, susiję su reikalavimu saugoti su politika susijusius dokumentus, o O’Reilly nustatė, kad ši pozicija neatitiko bloko teisinėje sistemoje reikalaujamo skaidrumo lygio.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Atsistatydama ar likdama tose pareigose ji jau negali atstatyti žmonių pasitikėjimo. Kiekvienu pasirodymu viešai ji tik didintų savo nusižengimų mąstą , tik menkintų kitų ES parlamentarų autoritetą.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte