Rugpjūčio 14 d. Vilniuje prelatas Visvaldas Kulbokas priims vyskupo šventimus

Šių metų rugpjūčio 14 d. Vilniuje prelatas Visvaldas Kulbokas priims vyskupo šventimus. Iškilmei, kuri vyks Vilniaus Šv. Stanislovo ir Vladislovo arkikatedroje bazilikoje, vadovaus Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolin. Šventės pradžia – 12 val. 

2021 m. birželio 15 d. Popiežius Pranciškus išrinko prelatą Visvaldą Kulboką tituliniu Martanos arkivyskupu ir paskyrė apaštaliniu nuncijumi Ukrainoje.

Visvaldas Kulbokas gimė 1974 m. gegužės 14 d. Klaipėdoje. 1992 m. įstojo į Telšių kunigų seminariją. 1994–2004 metais tęsė studijas Romoje, Popiežiškajame Šventojo Kryžiaus universitete, kur įgijo bažnytinės teisės licenciato ir teologijos daktaro mokslinius laipsnius. 1998 m. liepos 19 d. įšventintas kunigu. 2001–2004 m. Popiežiškojoje bažnytinėje akademijoje rengėsi Šventojo Sosto diplomatinei tarnybai, į kurią buvo priimtas 2004 m. liepos 1 d.

Iki išrinkimo arkivyskupu ir paskyrimo apaštaliniu nuncijumi prelatas Visvaldas Kulbokas dirbo nunciatūrose Libane, Nyderlanduose, Rusijos Federacijoje, Vatikano valstybės sekretoriato Skyriuje ryšiams su valstybėmis bei nunciatūroje Kenijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

21 KOMENTARAI

 1. Sveikiname naująjį vyskupą. Dievo globos ir žmogiškosios ištvermės naujosiose pareigose!

  Gal kas galėtų trumpai paaiškinti „prelato“ rangą? Ar tai garbės ir nuopelnų įvertinimo ženklas, ar kokios nors pareigos? Taip pat įdomu sužinoti ir monsinjoro nominacijos reikšmę. Būčiau dėkingas, jei kas paaiškintų.

  • Prelatų titulų (priekyje stovinčių) beliko tik Vatikano funkcionieriams, teikiama, ne nominuojama), nuo tarnybos metų, kitiems tik monsinjoro, nuo 65 metų amžiaus, jo vyskupo teikimu ir sumokėjus nustatytą taksą. Žemiausia kasta, monsinjorai, gauna nereikšmingą tituliuką po 5 metų darbo Vatikane, po to gauna prelato titulą, 10 metų funkcijose, ir paskutinis karjeros kunigų rangas apaštalinis protonotaras. Negavus vyskupo sakros, duoda šį tuo pačiu išleidžiant į pensiją namo į savo vyskupiją. Esti ir išimčių, priklausomai nuo aplinkybių, protekcijos, įsiteikimo.

   • ačiū už atsakymą.
    Dar klausimas: jei monsinjoro titulas yra tik tituliukas, tai kodėl jie dėvi juodus rūbus su raudonais guzikais panašiai, kaip ir vyskupai?

 2. jei sagos raudonos tik kardinolų, tai vyskupų sagos irgi violetinės kaip ir monsinjorų? Atleiskite, kad gal ne į temą komentuoju, bet kaži ar kur kitur rasiu atsakymą. Sorry už įkyrumą.

 3. Gerb. Asd , štai čia, pasireiškia lietuviškas nepilnavertiškumo kompleksas, t.y. nusivertiname lyg, jei esi Lietuviai, tai nieko gero nėra ir negali būti. Visa tai mumyse apauga visokiomis kudlotomis mintimis. Galiausiai, nebemokame pamatyti, kad Dievas kiekvienam žmogui duoda išskirtinį gyvenimą ir jei Juo sekame, Dievas duoda galimybę pakilti virš kitų eilinių. Graudu, kad žmogus būdamas pats nevykėliu, nebemyli savo artimo ir nesidžiaugia Dievo duodamomis dovanomis per kitus tautiečius.

  • Ypac kai perlipa per kitu galvas , prastumtas protekcijos deka, nes moka gerai isiteikti, buti parankiu. Anukas juk irgi ministras ir 14 liamu jau turi, uz viena eura isigijo prabangu sklypa, pasidziaukime jo ir jo Austejos sekme! Vatikanscikai petro skatiko pinigais isigijo prabangaus nekilbojamojo turto Londone, valiooo.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis