REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Rudenine Palangos tradicija tampantis festivalis „Sielos“ šiemet neapsiėjo be stebuklo

Praėjusį savaitgalį Palangoje vykusios Pasaulinės lyderystės konferencijos metu įvyko festivalyje „Sielos“ užfiksuoto stebuklo kulminacija. Fotografas padovanojo dar vasarą atsitiktinai fotoaparatu užfiksuotai moteriai jos atvaizdą drobėje, bet apie viską – iš eilės.

Žaibas trenkė antrą kartą ten pat

Palangos koncerto salės sienas tiek minimos konferencijos, tiek spalio pabaigoje vykusio festivalio „Sielos“ metu puošė marijampoliečio Donato Pranckevičiaus fotografijų paroda „Kai atsimerkia siela“. Donatas ne tik fotografas, bet ir „Marijos radijo“ technikos direktorius. Tiesą sakant, paroda Palangoje buvo jo pirmoji, bet, kaip šypsosi autorius, įvairių ženklų patvirtinta, kad tikrai – ne paskutinioji.

Kiekviena parodoje eksponuota fotografija turi unikalią savo istoriją. Pavyzdžiui, vienoje jų užfiksuotas žaibas.

„Pamačiau žaibą ir pagalvojau, kaip norėčiau jį užfiksuoti. Bet gi žinau, kad žaibas niekada netrenkia į tą pačią vietą du kartus. Ir vis tiek išsitraukiau fotoaparatą, užsidėjau objektyvą ir paprašiau Dievo, kad dėl manęs trinktelėtų dar kartą. Ir žaibas trenkė. Tad šioje nuotraukoje jau įamžintas, sakyčiau, toks fotografo maldos stebuklas“, – šypsosi marijampolietis.

Atsitiktinai ir ne

Bet dar labiau netikėtą istoriją turi kita D. Pranckevičiaus nuotrauka, kurioje matyti moteris su vaiku. Festivalio koordinatorė kaunietė Inga Dobilaitienė, renginio metu apžiūrinėdama nuotraukas, nustebo, pamačiusi savo draugę šlovintoją. Tad priėjusi prie Donato pasidžiaugė, kad jis įamžinęs jos bičiulę.

„Maniau, kad gal buvo susitikę kokiame nors krikščioniškame renginyje“, – pasakojo kaunietė.

Tačiau parodos autorius patikino nefotografavęs jokių pažįstamų žmonių, kad padaręs atsitiktinę nuotrauką. Ingai parodžius nuotrauką paaiškino, kad vasarą, po vieno renginio bažnyčioje, vaikštinėjęs po Kauną su fotoaparatu ir pamatęs nepažįstamą moterį su mažu vaiku.

„Kad nereiktų prašyti leidimo fotografuoti, naudojausi specialiu objektyvu, prisiartinau ir užfiksavau. Nuo jų stovėjau apie 500 metrų“, – pasakojo D. Pranckevičius.

„Ši nuotrauka tikrai nebuvo atsitiktinė“, – tepasakė Inga.

Nuotraukoje – ilgametė „Sielų“ dalyvė

Juk nuotraukos veidas, pasirodo, jau ne vieneri metai dalyvauja šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalyje „Sielos“. Tai – kaunietė Julija Rušinskytė, lipusi į Palangos koncertų salės sceną ir šį kartą. Jau po pasirodymo moteris gavo žinutę su nuotrauka, tad išėjo apsižvalgyti ir pamatyti savo akimis.

Prie nuotraukos Julija ir susitiko su Donatu. Maloniai nustebusi Julija papasakojo apie tą dieną: „Vaikštinėjau su drauge, kuri turi dvejų metukų sūnelį. Su šiuo vaiku mus sieja ypatingas ryšys. Kartą bažnyčioje maldos metu jis pribėgo prie manęs, apsikabino, ir jutau, koks jis yra ypatingas vaikas, jaučiantis Dievo Dvasią, nors dar ir nekalba. O tą dieną parodė man į skrendantį lėktuvą. Ta akimirka, kaip matau, ir užfiksuota. Tai tikrai labai netikėta, nes dar niekada nebuvau patekusi į jokią svetimų darytą fotografiją“.

Po šio susitikimo D. Pranckevičius jau žinojo, kad pasibaigus parodai nuotrauką ir padovanos Julijai, tačiau buvo susirūpinęs, kaip ją perduoti. Ir kaip buvo maloniai nustebęs, kad šį savaitgalį atvykęs į Palangoje, toje pačioje salėje vykusią Pasaulinės lyderystės konferenciją, čia susitiko ir Juliją! Tad pasibaigus renginiui tiesiog beliko nuotrauką nukabinti ir padovanoti.

Festivalis Palangoje – jau trejus metus iš eilės

Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalis „Sielos“, Palangoje įvykęs jau trečiąsyk iš eilės, šaknis kurorte leidžia vis tvirčiau, virsdamas tradiciniu rudeniniu Palangos renginiu. „Sielos“ organizatorių jau suplanuotas ir kitąmet tuo pačiu metu – paskutinę pilną spalio savaitę. Unikalus krikščioniškas festivalis visą savaitę palangiškiams ir kurorto svečiams siūlo kasdien vis naujų renginių visą savaitę.

Jau 22-ą kartą Lietuvoje ir 3-ią sykį Palangoje įvykęs festivalis vienija įvairių krikščioniškų konfesijų – nuo katalikų iki evangelikų – tikinčiuosius, skelbdamas viltį ir amžinąsias vertybes per įvairias meno rūšis. Du dešimtmečius festivalis vykdavo tik vieną dieną, pristatydamas tik krikščionis muzikantus bei atlikėjus, kasmet keliaudavęs vis į kitą Lietuvos miestą.

„Tačiau jubiliejinį, 20-ąjį, festivalį paminėję Palangoje nusprendėme čia užsilikti, – sako festivalio organizatorius, didžiausios Lietuvoje krikščioniškos media organizacijos VšĮ „Gerosios Naujienos centras“ direktorius Remigijus Jucevičius. – Toji ypatinga Palangos atmosfera įkvėpė mums ir naujoms idėjoms. Nuo praėjusių metų festivalį išplėtėme iki visą savaitę vykstančio skirtingų menų rūšių festivalio. Žinoma, tam įtakos turėjo ir Palangos mero Šarūno Vaitkaus atvirumas renginiui. Meras atvirai pasakė besidžiaugiantis nauju, krikščionišku renginiu Palangoje. Labai džiugu, kad mums jau treti metai labai noriai talkina ir palangiškiams puikiai pažįstamas Nerijus Stasiulis“.

Šių metų festivalį atidarė palangiškės paroda

Šių metų festivalio pradžią spalio 23 d. paskelbė palangiškės Nijolės Jakštaitės-Štrupkienės tapybos ir mažosios skulptūros paroda „Sielos laiškai“ Nepriklausomybės aikštėje, Miniatiūrų mini galerijoje.

Kitą dieną buvo pristatyta vilnietės jaunosios kartos menininkės Gabrielės Krulytės kūrybos paroda „Išsiplanavimai“, sukurta akrilu ir markeriais. Jos darbus Palangos koncertų salėje bus galima pamatyti ir lapkričio 17-18 d. čia vyksiančios Pasaulinės lyderystės konferencijos metu.

„Sielos“ savo renginiais užėmė visas gražiausias kurorto erdves. Štai Kurhauze buvo pristatyta kaunietės režisierės Deboros Gvazdikaitės kino juosta „Gimęs antrą kartą“, sukurta pagal tikrą klaipėdiečio Vladislavo Pociaus gyvenimo istoriją. Filmas pasakoja apie tai, kaip buvęs narkomanas, kurio išsižadėjo net motina, atrado jį išlaisvinusį tikėjimą. Išsivadavęs iš priklausomybių vyras tapo net Lietuvos ir pasaulio fitneso čempionu, įkūrė reabilitacijos centrą, kuriam iki šiol vadovauja, pradėjo organizuoti ekstremalaus sporto varžybas „Alfa run“.

Į filmo pristatymą palangiškiams atvyko ir pats jo herojus, aptarime dalyvavo ir pagrindinį vaidmenį įkūnijęs aktorius Tomas Šeškus.

Festivalio renginiai Kurhauze tęsėsi net dvi dienas. Jau tradicija tampa penktadienį paskirti „Sielų“ teatrui. Čia uostamiesčio režisierė Laura Geraščenko pristatė judesio-mono spektaklį „Septynios“, kalbantį apie didžiąsias nuodėmes. Kito klaipėdiečio, Alekso Mažono, vadovaujamas Žvejų rūmų Pantomimos teatras „A“ žiūrovus užbūrė pantomimos spektakliu „Gyvenimo vynas“. Pasirodymus scenoje vainikavo vilnietė aktorės Aidos Maksvytytės vadovaujamos sakralinio šokio studijos „Džiaugsmas“ šokis su malda.

Pasirodė ir Lietuvos balso nugalėtojas

Kulminacinę, muzikinę, festivalio dieną šeštadienį Palangos koncertų salėje atidarė Lietuvos balso nugalėtojas Anyanya Udongwo. Įvairių stilių muzika nuo džiazo, gospel iki roko „Sielose“ skambėjo net trijose kurorto erdvėse: be koncertų salės, dar ir Kurorto muziejuje bei Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Visose scenose pasirodė atlikėjai ne tik iš įvairiausių Lietuvos kampelių (Kretingos, Klaipėdos, Plungės, Gargždų, Kėdainių, Šiaulių, Kazlų Rūdos, Kauno, Vilniaus), bet ir iš svetur – Lenkijos, Airijos, Jungtinės Karalystės.  

Sekmadienį Palangos evangelikų liuteronų bažnyčioje festivalį užbaigė Poezijos diena. Čia Sigito Gedos ir Justino Marcinkevičiaus poeziją skaitė aktorė Virginija Kochanskytė, per minimų poetų kūrybą pristatydama ir skausmingą, bet tuo pat metu – ir viltingą mūsų tautos tikėjimo išsaugojimo istoriją.

Savo poeziją skaitė Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus narė Eglė Perednytė, pristatydama savo naujausius kūrinius iš planuojamos išleisti jau dešimtosios knygos. Savo kūrybą pristatė ir vilnietės Aida Maksvytytė – eiles, bei Jūratė Kriščiūnaitė – giesmes. 

Kitų metų „Sielos“ – spalio 21-27 dienomis

Kitais metais sielą nuskaidrinantys renginiai Palangoje vyks spalio 21-27 dienomis. Naujienas galima sekti Sielos.lt ir Facebook SIELOS festivalis. Visi renginiai žiūrovams nemokami, bet matantieji tokio festivalio prasmę gali tapti jo rėmėjais, prisidėdami prie organizatorių išlaidų trumpuoju numeriu 1402. Vienu skambučiu festivaliui skiriama 3 eurų parama.

Festivalyje gyvai skambėjusios muzikos bei į ją panašios galima kasdien klausytis radijuje XFM, palangiškiams prieinamam Klaipėdos dažniu 91.4 arba internetu Xfm.lt

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte