Romoje tūkstančiai žmonių protestavo prieš COVID-19 pasą

ŠaltinisAFP-BNS

Romos centre tūkstančiai protestuotojų, įskaitant alternatyvių dešiniųjų grupių narius, šeštadienį demonstravo prieš reikalavimą visiems darbuotojams turėti vadinamąjį COVID-19 pasą.

Protestuotojams skanduojant šūkius prieš šį sveikatos pažymėjimą, kuris nuo rugpjūčio gyventojams yra būtinas norint patekti į kino teatrus, muziejus, uždaras sporto erdves ir restoranus, kilo susirėmimų su policija.

Pensininkė Maria Ballarin (Marija Balarin) per akciją kaltino italų vyriausybę „nusikalstamu ir bailiu šantažu“.

Pasak moters, neįvesdama privalomo skiepijimo, bet spausdama darbuotojus vakcinuotis, valdžia „atsikrato atsakomybės už mirtinas ar rimtas pasekmes, bet netiesiogiai įpareigoja žmones skiepytis, kad jie galėtų eiti į darbą“.

COVID-19 pasas liudija, kad asmuo yra pasiskiepijęs bent viena vakcinos nuo pandeminio koronaviruso doze, per pastarąjį pusmetį persirgo koronavirusine infekcija arba neseniai yra gavęs neigiamą testą.

Prieš tris savaites ministro pirmininko Mario Draghi (Marijaus Dragio) vyriausybė paskelbė, kad nuo spalio 15 d. ši sistema bus taikoma visose darbo vietose, o laikytis naujų reikalavimų atsisakantiems darbuotojams grės nušalinimas nuo darbo nemokant atlyginimo.

Sveikatos pažymėjimų sistema jau taikoma visiems medicinos darbuotojams.

„Mes abu buvome nušalinti nuo darbo prieš du mėnesius“, – naujienų agentūrai AFP sakė proteste dalyvavęs Cosimo (Kozimas). Jis ir jo žmona Morena yra slaugytojai.

Pora teigė, kad turi problemų dėl imuniteto ir alergijos, todėl šeimos gydytojas abu juos atleido nuo reikalavimo skiepytis. Tačiau jiedu yra nušalinti nuo pareigų ir negauna atlyginimo.

Iš šiaurinio Komo miesto į protesto akciją atvykęs Stefano (Stefanas) sakė, kad rinksis testavimą.

„Turiu mokėti už galimybę dirbti, tai absurdas“, – piktinosi jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

 1. laikmetis nekeičia savo amplua: antvakseriai iki kaulų smegenų… Straipsnis prasideda lyg ir už žmonių teisę rinktis skiepytis ar nesiskiepyti (tam pritariu), bet po to pereinama į spaudimą skaitytojui, kad neva paminėti žmonės „supranta“ skiepų žalą ir atsisako skiepytis, o Laikmetis tam laaabai pritaria.

 2. Manau, kad tokia Laikmečio pozicija yra ne tik kenksminga, bet ir nusikalstama. Jūs būsite atsakingi už mirtis tų, kurie galėjo išgyventi, bet išplautomis smegenimis pasirinko rizikingą kelią į mirtį, atsisakydami skiepytis.
  Visi suprantame, kad mylintiems Dievą niekas nebaisu – net mirtis. Bet kodėl renkamės susitrumpinti tą gyvenimo kelią, kuriame Dievas numatė mums atlikti daugiau darbų, nei tikėjomės? Mes Dievui esame reikalingi čia ir dabar. Tik mūsų darbais Jis gali prisidėti prie vargstančiųjų paramos ir kitų gerų darbų savo artimui.

  Nepabėkime nuo atsakomybės prieš Dievą ir savo artimą!

  • tik neskiesk. Būtent Italija buvo pirmoji šalis, savo kailiu pajutusi covid. Jie jau gali daryti išvadas. O išvados peršasi tokios, kad ne toks velnias baisus.. Nėra masinių mirčių, nėra strigančios sveikatos sistemos, yra užleistos kitos ligos, suprastėję socialiniai ryšiai, žlugdomas smulkus verslas. Taip, serga ir miršta daugiau, nei kitais metais. Bet ne taip, kaip žadėjo.. O įdomiausia, kad žadėjo baisius dalykus, tačiau ligonines uždarinėja, gydytojų vis tiek pat, slaugytojų irgi, algų jiems nekelia, netgi uždirbtų neatiduoda… Nematau nieko kito, kaip tik šiek tiek agresyvesnės ligos išnaudoijimą politikai. Ir labai labai daug žmonių bukumo, nemąstymo, neanalizavimo faktų. Šitie trys dalykai yra baisiausi

   • Onute, kai parašysi kur aš „skiedžiu“ būtinai pasitengsiu atsakyti ir daugiau nebeskiesti:)
    Iš dalies pritariu, kad pandemija tapo politikos instrumentu (galimybių pasai turi būti atšaukti), žmonės turi turėti galimybę rinktis – skiepytis ar to nedaryti, bet agitacija NESISKIEPYTI yra tokia pati griaunanti ir neatsakinga kaip ir prievartinis skiepijimas. Toks tokį susitiko…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis