Restauratoriai, pasitelkę viduramžių techniką, atkurs Paryžiaus Dievo Motinos katedros stogo atramą

Restauratoriai, pasitelkę viduramžių techniką, atkurs Paryžiaus Dievo Motinos katedros stogo atramą.

30 restauratorių iš Vašingtono komanda naudos 800 metų senumo medžio apdirbimo techniką, kad atkurtų dalį gaisro pažeisto Paryžiaus Dievo Motinos katedros stogo.

Idėja kilo Rickui Brownui, kuris kartu su žmona Laura įkūrė „Handshouse Studio“ – kompaniją, mokančią jaunus architektus iš viso pasaulio istorinės statybos technikos. „Dar prieš užgesinant gaisrą jie man paskambino telefonu ir pasiūlė dirbti atkuriant katedrą“, – prisimena Brownas, kuris vadovavo panašiam projektui rekonstruoti XVII amžiaus Gvozdziecio sinagogos, sunaikintos per Antrąjį pasaulinį karą, stogą Sanoke, Lenkijoje.

Norėdamas atkurti Dievo Motinos katedros stogą, Brownas ir jo komanda selektyviai iškirto 20 senų ąžuolų netoli Leksingtono, Virdžinijos valstijoje, kurių savybės panašios į medžių, naudotų XII amžiuje statant stogą virš Dievo Motinos katedros. Rąstai iš Virdžinijos pjaustomi ir apkarpomi rankomis, naudojant įrankius, panašius į tuos, kuriuos naudoja viduramžių prancūzų dailidės.

Gotikinė katedra buvo pastatyta Paryžiaus vyskupo Maurice’o de Sully iniciatyva 1163–1345 m. Apie 1260 m. briaunotas stogas ir skraidantys atramos buvo laikomi geriausiais Prancūzijos gotikos architektūros pavyzdžiais.

Paryžiaus katedra ypač stipriai nukentėjo nuo 2019 m. kilusio gaisro. Šiuo metu šventykla atstatinėjama.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte