R. Legutko: Europos Parlamentas padarė daug žalos Europai

ŠaltinisCNE

Valdančiajai PiS partijai priklausantis Lenkijos europarlamentaras Ryszardas Legutko savo kalboje, pasakytoje per Parlamento 70-mečio minėjimą, užsipuolė Europos Parlamentą. Pasak jo, Europos Sąjunga tampa vis labiau nedemokratiška.

Europos Parlamentas nusigręžia nuo milijonų žmonių. Jis tampa „mašina“ kairiųjų ideologiniam projektui įgyvendinti. Bent jau taip mano Europos Parlamento narys iš Lenkijos Ryszardas Legutko. Tai jis pasakė kalboje, pasakytoje per Parlamento 70-mečio minėjimą.

Iškart išėjęs į tribūn prieš pilną salę susirinkusiųjų, Europos konservatorių ir reformistų frakcijos vadovas nevyniojo žodžių į vatą: „Dvi minutės tiesos, karčios tiesos. O karti tiesa yra ta, kad Europos Parlamentas padarė daug žalos Europai. Jis siuntė klaidingą žinią, kad atstovauja Europos demosui. Europos demoso nėra ir nebus. Parlamentas užkrėtė Europą begėdišku šališkumu. Ši infekcija tapo tokia užkrečiama, kad išplito į kitas institucijas, pavyzdžiui, Europos Komisiją.“

O karti tiesa yra ta, kad Europos Parlamentas padarė daug žalos Europai

Pasak Legutko, Europos įstatymų leidžiamoji valdžia neatstovavo Europos tautoms, joje ėmė dominuoti kairiosios partijos ir užkrėtė Europos Komisiją šiuo partiniu politikavimu. Pasak Legutko, Europos Parlamentas nustojo atstovauti žmonėms ir tapo „ideologinio projekto įgyvendinimo mašina“. Apie tai praneša naujienų portalas Remix.

Legutko pastabos smarkiai kontrastavo su liberalesnių lyderių, įskaitant Belgijos ministrą pirmininką Alexanderį De Croo, Liuksemburgo ministrą pirmininką Xavier Bettelį ir Prancūzijos ministrę pirmininkę Elisabeth Borne, kurie gyrė rūmus ir pabrėžė jų svarbą Europai, kalbomis.

Legutko pareiškimus palankiai įvertino dešiniųjų ir konservatyviųjų pažiūrų politikai. Tačiau gimtojoje šalyje Legutko užsipuolė keli opozicijos nariai. Pasak EP nario ir buvusio sveikatos apsaugos ministro Bartoszo Arłukowicziaus, ši kalba buvo „gėda Lenkijai“. Lenkijos parlamento pirmininko pavaduotojas Piotras Zgorzelskis pasiūlė Legutko boikotuoti „Briuselio okupantus“ ir atsisakyti europarlamentaro privilegijų.

Legutko nuomonė nėra nauja. Rugpjūčio mėn. jis panašiai kalbėjo interviu Katalikų naujienų agentūrai. Pasak EP nario Legutko, Lenkijos ir Vengrijos vyriausybių konservatyvioji esmė ir jų atsisakymas prisijungti prie „pagrindinės ES srovės“ motyvuoja daugelį joms metamų kaltinimų. „Kai Slovėnija turėjo konservatyvią vyriausybę, ji taip pat buvo puolama“, – pažymėjo jis.

Parlamentaras pridūrė, kad šių institucijų vadovai daugiausia taikėsi į šių konservatyvių vyriausybių krikščioniškus pagrindus.

„Nepaisant to, kad krikščionybė Europoje silpnėja, priešiškumas krikščionių religijai tarp Europos institucijų didėja; tame nėra nieko paradoksalaus“, – sakė jis. „Krikščionybė vis dar suvokiama kaip jėga, kuri priešinasi kairiųjų vykdomai moralinei revoliucijai, tokiai, kaip abortai, tos pačios lyties asmenų santuokos, lyčių ideologija ir žalioji revoliucija.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

 1. Kad dalis europarlamentarų palankiai įvertino R.Legutko pasisakymą – čia yra svarbiausias momentas. Vadinasi, Lenkijos ir Vengrijos atstovams Europarlamente reikia iekšoti kontaktų kaip tik su tais, kurie objektyviai vertina akivaiduų Europarlamento šališkumą, Su tokiomis jėgomis turi kontaktuoti ir Lietuva- tiksliau tie, kurie rimtai galvoja apie Lietuvos valstybingumo atkūrimą.

 2. Aišku ir tai, kad karą Ukrainoje Vakarų Europa pirmiausia vertina kaip peklningą arba nuostoligną` Vakarų Europos kompanijoms, kurioms nusispjauti ant butaforinių ES sankcijų Rusijai ir kurios toliau prekiauja su Rusija per tarpininkus – netoli Graikijos iškraudinėjami Rusijos tanklaiviai, olandai atvirai ima naftą iš Rusijos, kažkuri Belgijos metalurgijos kompanija Europos Parlamente sau atirai išsiderėjo išimtis pirkti Rusijos plieną. O Krmeliuas puikii mato visišką Europos susiskaldymą ir Europos kompanijos biznierių godumą – ir, aišku, tuo sumaniai naudojasi. Ir Vakarų Europoje puikiai suprantama, kad būtent Vakarų Europoa, pirmiausia vokietija ir Prancūzija finansuoja ir Rusijos karinę pramonę, ir Rusijos karą Ukrainoje. Bet Europarlamentui ir Europos Komisijai į tai nusispjauti. Vakarų Europos tikslas vienas: taikiai susitarti dėl prekybos su Maskva, parduodant jai dalį Rytų Europos, nes Ukranos pergalė iškart sustiprintų Rytū Europos bloką, kurį papildytų dar ir didelė bei stipri Ukraina – o tada Vokietijos ir Prancūzijos ekonomikai iškart atsiranda mižiniškas ir labai stiprus konkurentas – Briuselis siunta dar ir todėl, kad Rytų Europos visuomenės ir tautos yra vienalytės, js neužterštos visokias valkatomis ir banditais iš Afrikos ir Azijos, ir todėl yra labai vieningos. O Vakarų Europos visuomenės yra išskiadytos, neramumų atveju Vakarų Europos jėgos struktūroms pirmiausia reikėtų skirti daug resursų galimiems vidaus neramumams – o kad Rusija bemat apginkluotų radikalių islamistų gaujas Vakarų Europoje karo su NATO atveju, dėl to nėra jokių abejonių. Belieka įsivaizduoti, kokį pavojų Vakarų Europai keltų tokios kad ir nedidelės, lėngvai ginkluotos, bet mobilios ir ideologiškai suvienytos teroristų gaujos – iš tikrųjų tai gali atvesti Vakarų Europą prie pilietinių karų, kur nebus kada postringauti apie ,,žmogau teises“ ir gėjų laisves; viską lems gebėjimas naudotis ginklais ir kas šaus pirmas. Ir tai puikiai suprantama tiek Vakarų Europoje, tiek pas mus, tiek ir Maskvoje.

 3. Lenkijos atstovas realiai įvertino esamą padėtį.
  Europos parlamentas nusigręžė muo žmonių, jų neatstovaują, neatstovauja nepriklausomų šalių.
  Europos parlamentas tapo liberalkomunistų propagandos , šantažo, smurto ir teroro prieš nesutinkančiuosius su komunizmo ideologija.
  Lenkai yra šaunuoliai, tikri vertybiniai žmonėms. Mūsiškiams vadinantiems save užsienio politikos vertybininkais yra labai daug ko iš jų pasimokyti, ypač kaip ginti savo šalį nuo okupantų ir jų ideologijos, bei rūpintis savo žmonėmis, savo valstybe, jos nepriklausomybe.

  • Mūsų užsienio politikos vertybininkai nieko neasimoko ir nepasimokys, tuo galie būti tikras. Ir jie tikvėlesniame amžiuje supras, kmam iš tikrųjų tarnuja, bet tada jau gali būti vėlu ką nors keisti. Todėl jie ir pasirinkti tokie, kurie nesimoko ir jiems už tai gerai mokama. Nėra reikalo aiškinti, kas jiems moka, tai daugiau nei akivaizdu.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte