Prie Vyriausybės rengiama Palestinos palaikymo akcija

ŠaltinisBNS

Šeštadienį sostinės Vinco Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės rengiama Palestinos palaikymo akcija „Aš esu palestinietis“.

„Norime išreikšti savo solidarumą su palestiniečiais, parodyti, kad laisvė yra viena, žmogaus teisės skirtos visiems – negalima pasirinkti, kam jų daugiau skirti, o kam – mažiau. Tikslas yra atsverti Lietuvoje Izraelio naratyvą, propagandą, keisti apie šitą „konfliktą“ Lietuvoje vyraujančią nuomonę“, – BNS sakė reginio organizatorius, visuomeninio judėjimo „Solidarūs su Palestina“ atstovas Andrius Mažeika.

Pasak jo, šia akcija taip pat siekiama išreikšti „nepasitenkinimą tuo, jog Lietuvos valdžios atstovai mūsų vardu remia Izraelio vykdomus nusikaltimus okupuotoje Palestinoje“.

„Nei Seimas, nei kitos institucijos nepakoregavo savo pozicijos, o tik patvirtino, kad vis dar besąlygiškai remia Izraelio veiksmus“, – sakė A. Mažeika.

Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, leidimas išduotas susirinkti iki 50 žmonių.

Praėjusią savaitę Seimo Užsienio reikalų komitetas išreiškė susirūpinimą dėl grėsmingai eskaluojamos situacijos Artimuosiuose Rytuose bei pasmerkė „Hamas“ atakas prieš Izraelį. Šį pareiškimą komiteto nariai priėmė bendru sutarimu.

Antradienį visuomeninis judėjimas ir keliasdešimt kreipimąsi pasirašiusių žmonių paragino Seimo Užsienio reikalų komitetą (URK) peržiūrėti pareiškimą dėl Izraelio ir Palestinos konflikto, įvertinant platesnį įvykių kontekstą.

Savo ruožtu komiteto pirmininkas konservatorius Žygimantas Pavilionis teigė, kad klausimą parlamentarai svarstė „demokratiškai, atsižvelgę į visą analitiką, visus duomenis“, o pareiškimas iš esmės nesiskiria nei nuo Užsienio reikalų ministerijos ar Prezidentūros pareiškimų.

Izraelio ambasadorius Lietuvoje Yossefas Levy (Josefas Levis) sako, kad karas „visada yra blogas, pareikalaujantis ir nekaltų aukų“, tačiau Izraelis „daro viską, ką gali, kad apsaugotų nekaltų žmonių gyvybes“.

„Iš tikrųjų tarp izraeliečių ir palestiniečių vyksta nuolatinis ginčas dėl teritorijų, namų Rytų Jeruzalėje (…). Tačiau ar tai gali pateisinti 500 raketų, iššautų į Izraelio miestus per vieną vakarą?“ – teigė jis.

Izraelis ir dvi pagrindinės ginkluotos palestiniečių grupės Gazos Ruože, „Hamas“ ir „Islamo džihadas“, ketvirtadienį susitarė dėl paliaubų, užbaigsiančių 11 dienų trunkantį konfliktą, per kurį izraeliečių pajėgos nuožmiai bombardavo palestiniečių anklavą, o daugybė izraeliečių buvo priversti slėptis nuo „Hamas“ raketų atakų.

Vis dėlto Jeruzalės Al Aksos mečetės komplekse penktadienį kilo naujų susirėmimų tarp palestiniečių ir Izraelio policijos, praėjus dviem savaitėms po to, kai susirėmimai tame pačiame komplekse išprovokavo apsišaudymą raketomis tarp Gazos Ruožą kontroliuojančio „Hamas“ ir Izraelio pajėgų.

Neramumai Al Aksoje, įsiplieskę per musulmonų šventąjį Ramadano mėnesį, paskatino Gazos Ruožą kontroliuojančią islamistų grupuotę „Hamas“ pareikalauti, kad izraeliečių pajėgos paliktų komplekso teritoriją iki gegužės 10 dienos vakaro.

Pasibaigus šiam terminui, „Hamas“ paleido raketų Jeruzalės link. Paskui Izraelis pradėjo antskrydžių kampaniją prieš „Hamas“ ir kitų Gazos Ruožo ginkluotų grupuočių pozicijas.

Raketų atakos Izraelyje nusinešė 12 žmonių gyvybių, tuo metu Izraelio smūgiai Gazos Ruože užmušė 232 palestiniečius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Ateis laikas, visos ambasados persikels į Jeruzalę, kaip iš laikinosios sostinės Kauno persikėlė į Vilniu. Viskam savas laikas.
    LT irgi jau laikas perkelti ambasada iš laikinosios sostinės Tel Avivo į amžinajį miesta.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis