Prezidentūra: VERT turi stebėti, ar tiekėjai mažina elektros kainas gyventojams

ŠaltinisBNS

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) turėtų stebėti, ar krentant elektros kainoms rinkoje nepriklausomi tiekėjai į tai reaguoja ir keičia savo kainodarą, sako prezidento vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais.

„Mes tikimės, kad VERT stebi rinką ir vertina, kad krentant kainoms rinkos dalyviai atitinkamai reaguoja su kainodara. Tikimės, kad VERT darys viską, kad vartotojai pajaustų visą pažadėtą (elektros rinkos – BNS) liberalizavimo naudą: planų įvairovę, jų pasirinkimą, galimybę keisti elektros tiekėją, tiekėjų konkurenciją varžantis tarpusavyje siūlant klientams kuo palankesnes sąlygas“, – antradienį Žinių radijui teigė Irena Segalovičienė.  

„Būtent dabar tokia situacija, kad mes turime užtikrinti elektros rinkos liberalizavimo naudą žmonėms, kad ji būtų jaučiama. Tai yra tiek institucijų, tiek tiekėjų atsakomybė“, – pridūrė ji.

Krentant didmeninėms elektros kainoms energetikos viceministrė Inga Žilienė nepriklausomus tiekėjus yra paraginusi kuo greičiau reaguoti į pokyčius biržoje

Krentant didmeninėms elektros kainoms energetikos viceministrė Inga Žilienė nepriklausomus tiekėjus yra paraginusi kuo greičiau reaguoti į pokyčius biržoje. Ji pataria gyventojams peržiūrėti sutartis su tiekėjais ir esant poreikiui pasirinkti kitą elektrą tiekiančią įmonę.

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, sausį, palyginti su gruodžiu, „Ignitis“ fiksuotų planų kainas vidutiniškai sumažino 11 centų už kilovatvalandę (24 proc.), „Enefit“ – 6 centais (15 proc.), „Elektrum Lietuva“ – 3 centais (7,5 proc.).

Sausio 17 dienos duomenimis, vienos laiko zonos „Elektrum Lietuvos“ kaina (36 mėnesių plano) siekė 34,91 cento, „Enefit“ (36 mėnesių) – 33,96 cento, o „Ignitis“ (24 mėnesių) – 34,2 cento.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte