Prezidentūra: pasieniečiai atlieka per daug su sienos apsauga nesusijusių funkcijų

ŠaltinisBNS

 Lietuvai patiriant išaugusius migracijos srautus, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams palikta per daug tiesiogiai su sienos apsauga nesusijusių funkcijų, teigia Prezidentūra.

„Prezidentas mato galimybių tam, kad VSAT resursai būtų maksimaliai skirti sienos apsaugai, o kitos, su valstybės sienos apsauga tiesiogiai nesusijusios funkcijos šios ekstremalios situacijos metu galėtų būti deleguotos kitoms vidaus reikalų sistemos tarnyboms arba/ ir visuomeninėms organizacijoms, pvz. Šaulių sąjungai“, – BNS teigė šalies vadovo atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

„Šios ekstremalios situacijos metu VSAT palikta per daug planavimo, logistikos ir sienos pažeidėjų saugojimo funkcijų“, – sakė jis.

G. Nausėda, šią savaitę lankydamasis Pabradėje, žurnalistams teigė matantis „gerokai daugiau rezervų“, kuriuos galėtų panaudoti Vidaus reikalų ministerija ir VSAT tam, kad „problemos būtų sprendžiamos“.

Tuo metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė, kad vidaus reikalų sistemos pareigūnai yra maksimaliai įsitraukę sprendžiant migrantų krizę.

„Mūsų sistemos pareigūnai visi yra maksimaliai įtraukti ir kai girdžiu kritiką, kad mes dar turime resursų, kad jų galbūt dar yra, aš noriu aiškiai pasakyti, kad visos vidaus reikalų sistemos struktūros yra maksimaliai įsitraukusios“, – žurnalistams teigė ministrė.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su reikšmingai išaugusia neteisėta migracija, migrantų skaičius jau perkopė 3 tūkstančius, Lietuva dėl to yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis