Prezidento patarėjas – visuomenės apklausos prezidento sprendimų nelemia

ŠaltinisBNS

Visuomenės apklausos prezidento sprendimų nelemia – jos yra skirtos vidaus naudojimui, sako jo patarėjas Simonas Krėpšta.

„Visų pirma norėčiau akcentuoti, kad apklausos, kurios kartais atliekamos Prezidentūros, atliekamos surinkti tam tikrą informaciją, gauti visuomenės nuomonę, kuri yra vienas iš informacinių šaltinių“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė S. Krėpšta.

Prezidentūros užsakymu balandį atlikta apklausa, kurioje gyventojų buvo klausiama apie partnerystę, pandemijos valdymą, nacionalinę ir užsienio politiką bei kitus dalykus. Dalis šios apklausos, susijusi su visuomenės požiūriu į Stambulo konvenciją bei partnerystės įteisinimą, buvo pasirodę viešumoje.

„Ar tai lemia tam tikrus prezidento sprendimus? Tikrai ne. Ar tai sustabdo tam tikrus sprendimus? Taip pat ne. Sprendimus, visų pirma, lemia faktai, įrodymai, vertybinės nuostatos“, – teigė patarėjas.

Ar tai lemia tam tikrus prezidento sprendimus? Tikrai ne.

Anot jo, apklausos yra atliekamos vidiniam naudojimui, nors keli klausimai ir pasirodė viešumoje.

BNS paprašius atsiųsti visus apklausos rezultatus, Prezidentūra iš pradžių pateikė tik 14 klausimų, o likusius du paviešino tik po dar kelių užklausų.

Paaiškėjo, kad tarp apklausos klausimų, kurių Prezidentūra nebuvo linkusi viešinti – apklausos dalis apie Seimo narių atšaukimą.

„Tai yra informacijos šaltinis, kuris, visų pirma, yra reikalingas Prezidentūros vidaus veiklai. Lygiai taip pat, jeigu mūsų kažkas paklausia klausimo, mes jį atsakome ir tos informacinės agentūros, kurios norėjo gauti apklausas, jos ir gavo ir apklausas, ir jų rezultatus“, – sakė S. Krėpšta.

Pažymėjus, kad Prezidentūra iš pradžių neatsiuntė dviejų klausimų, S. Krėpšta pakartojo, kad „visi klausimai, kurių norėjo agentūros, dabar yra agentūrų rankose“.

Komentuodamas sprendimą klausti visuomenės nuomonės apie Seimo narių atšaukimą, prezidento patarėjas sakė, kad klausimas buvo susijęs su visuomenėje kilusiomis diskusijomis.

„Šis klausimas nėra iš tos srities, kur aš dirbu, bet trumpas komentaras būtų, kad visuomenėje kilo diskusija ir parlamente buvo rimtų užmojų peržiūrėti rinkimų sistemą iš esmės. Šis klausimas buvo vienas iš elementų, susijęs su šiuo procesu“, – sakė S. Krėpšta.

Anot jo, Prezidentūra nerengia jokios iniciatyvos, susijusios su Seimo narių atšaukimu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Cit,: „Prezidentūra nerengia jokios iniciatyvos, susijusios su Seimo narių atšaukimu“
    O galetu ir turetu inicijuoti. Tai tikrai neiskrenta is demokratijos remu.
    Ir nereiketu patarejui bailiai gintis nuo zurnalistu, neva apklausa netures itakos Prezidentui. Demokratija butent tuo ir grindziama, kad valdzia vykdo rinkeju valia, t.y. jai tarnauja. Laikas prezidenturai pakelti galva auksciau, labiau pasitiketi savimi, nes jus palaiko didzioji rinkeju dalis! O tas pasakymas, kad apklausa sprendimams itakos netures rodo: arba patarejas meluoja, arba Prezidentas be reikalo klausinejo zmones ir istratino valstybes pinigus savo asmeniniam pasmalsavimui.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis