Prezidentas: Lietuvos pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę – gėdingai per menka

ŠaltinisBNS

Lietuvos pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę yra gėdingai per menka, sveikindamas su Tarptautine moters diena sako prezidentas.

„Moterų vaidmuo, jų lyderystė mūsų visuomenėje jau, regis, nebekelia kreivų šypsenėlių. Tačiau Lietuvos pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę – vis dar gėdingai per menka“, – sako prezidentas feisbuke paskelbtame sveikinime.

Šalies vadovas pažymi, kad Europos lyčių lygybės indekse Lietuva pernai užėmė 22 vietą tarp 28 Europos Sąjungos (ES) valstybių – jos rodiklis yra 56,3 iš 100 balų, kai ES vidutinis rodiklis yra 67,9 balo.

„Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos pažanga lyčių lygybės srityje tesiekia 1,4 balo ir yra lėtesnė nei kitų ES valstybių narių. Ryškiausia lyčių nelygybė Lietuvoje yra būtent moterų dalyvavimas sprendimų priėmimo procese – tesiekia 34,1 balo iš 100. Išvada – tik adekvačiai moterų kuriantį vaidmenį vertinanti visuomenė gali sukurti šiuolaikišką valstybę“, – pažymi šalies vadovas.

Savo sveikinime jis taip pat dėkoja moterims, pandemijos metu dirbančioms sveikatos priežiūros, socialinio darbo, švietimo prekybos sektoriuose.

„Šiemet Kovo 8-ąją pasaulis mini ištiktas COVID-19. Kai kova su viruso plitimu ir pandemijos padariniais atskleidė, kaip gyvybiškai esame vieni nuo kitų priklausomi. Šiandien noriu nuoširdžiai padėkoti būtent moterims už jų niekuo nepakeičiamą vaidmenį svarbiausiose mūsų visuomenės gyvavimo srityse“, – sakoma sveikinime.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis