Prezidentas G. Nausėda: nuoširdi savanorystė yra ir bus labai svarbi

Karantinui stipriai apribojus visuomeninį gyvenimą ir atsiradus neišvengiamam atstumui, visuomenėje išryškėjo sparčiai auganti vienišumo problema. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė su jaunųjų maltiečių iniciatyvos „Jungiant kartas“ dalyviais aptarė, kaip savanorystė padeda spręsti šiuos iššūkius.

Daugeliui vyresnio amžiaus žmonių Lietuvoje vienišumas nėra tik pastarųjų mėnesių patirtis, tai – jų senatvę nuolat lydintis išgyvenimas. Žmogaus socialiniai ryšiai su amžiumi kinta: mažėja pažįstamų ir draugų ratas, dėl mobilumo ir sveikatos problemų senjorams tampa sunkiau judėti. Visa tai daro didelę įtaką žmogaus gerovei ir psichologinei sveikatai. 

Todėl Maltos ordino pagalbos tarnybos subūrė jaunus žmones, kurie ne tik bendrauja su vyresnio amžiaus vienišais žmonėmis, bet ir padeda jiems spręsti kai kuriuos kasdieninius reikalus, praktines problemas.

„Savanorystė, ypač pandemijos metu, yra aukščiausia pilietiškumo išraiška. Tačiau ir po pandemijos vienišumas neišnyks. Yra daugybė vienišų žmonių, kurių vaikai emigravę, daugybė pagalbos ir žmogiško bendravimo stokojančių. Todėl nuoširdi savanorystė yra ir bus labai svarbi“, – sakė šalies vadovas.

Nuotoliniame susitikime taip pat dalyvavo Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Bronius Einars, Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė, jaunųjų maltiečių vadovė Neringa Sukauskaitė ir patys jaunieji maltiečiai iš įvairių Lietuvos vietovių.

Jaunieji maltiečiai ir jų draugai pasidalijo savo savanorystės patirtimis programoje „Jungiant kartas“. Šalies vadovas karantino metu ir pats įsitraukė į savanorystę, dalyvavo Lietuvos „Carito“ „Artumo“ programoje, telefonu kalbėdavosi su vienišais senjorais. Prezidentas pasidalijo su jaunaisiais maltiečiais ir savo patirtimi.

Diana Nausėdienė dėkojo jauniesiems maltiečiams už jų darbus: „Jaunimas yra tiltas, jungiantis kartas. Jo pavyzdys ypač svarbus vaikams, o dėmesys ir pagalba – senoliams.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis