Premjerė: rusų kalbą mokyklose galėtų pakeisti lenkų kalba

ŠaltinisBNS

Rusų kalbos, kaip antros užsienio kalbos, mokymą Lietuvos mokyklose galėtų pakeisti lenkų kalba, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Aš tikrai už tai, kad lenkų kalbos, kaip užsienio kalbos, būtų mokyklose kuo daugiau“, – trečiadienį radijo stočiai „Znad Wilii“ sakė ji.

„Manau, kad čia labai geras pasirinkimas. Aš beveliju, kad antras pasirinkimas užsienio kalbos šalia anglų kalbos, kuri yra įprasta, būtų lenkų, o ne rusų“, – tvirtino Vyriausybės vadovė.

Ji atkreipė dėmesį, kad neturėtų būti sunku rasti lenkų kalbos mokytojų, nes Lietuvoje veikia lenkiškos mokyklos, kur mažėjant mokinių, mokytojai galėtų pereiti dirbti į lietuviškas mokyklas.

„Yra žmonių Lietuvoje, kurie galėtų lenkų kalbą mokyti turbūt daugiau negu turime dabar“, – tvirtino I. Šimonytė.

Lietuvoje veikia lenkiškos mokyklos, kur mažėjant mokinių, mokytojai galėtų pereiti dirbti į lietuviškas mokyklas

Kita vertus, anot jos, kalbų mokėjimas, tarp jų ir rusų, yra naudingas dalykas.

„Kalbos mokėjimas ant kupros nenešiojamas dalykas. Aš rusų kalbą išmokau kieme, dar iki mokyklos, nes reikėjo susikalbėti su vaikais. Man tas mokėjimas gyvenime praverčia“, – sakė premjerė.

Tačiau, jos teigimu, mokyklose rusų kalba neturėtų būti vienintelis antros užsienio kalbos pasirinkimas.

„Bet norėtųsi, kad mokykloje, ugdymo sistemoje, už kurią atsakinga valstybė, vaikai turėtų geresnį pasirinkimą negu rusų kalba, vienintelė antra užsienio kalba, kokią tik galime suteikti, kadangi tiesiog neturime pedagogų, kurie galėtų dėstyti kitomis kalbomis. Būčiau visomis keturiomis už tai, kad latvių, lenkų kalbos būtų kaip įmanoma labiau prieinamos kaip antra užsienio kalba“, – teigė I. Šimonytė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiais mokslo metais rusų kalba, kaip antroji užsienio, mokyklose buvo populiariausia – ją pasirinko beveik 15 tūkst. šeštos klasės mokinių.

Lietuvos švietimo vadovai yra nurodę rekomenduojantys mokykloms atsisakyti rusų kaip antrosios užsienio kalbos. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

 1. O kokia kalba susikalbėsim su čia esančiais ukrainiečiais.?Kiek girdžiu_ jie kalba tik rusiškai o ne gimtąja kalba…….

  • O kodėl Jums rūpi, kaip MES susikalbėsim? Čia mes esam Lietuvoje pabėgėliai, turintys taikytis prie aplinkybių, ar jie?

 2. Pati mintis turėti didesnį mokomų kalbų pasirinkimą būtų primtina, jei tai nėra politizuotas noras kenkti rusų kalbai.
  Man yra nesuvokiamas noras dėl Rusijos agresijos išeliminuoti visą rusų kalbą ar net visą Rusijos kultūrą, naikinti Puškino vardo mokyklas ir pan.
  Tas pat būtų jei man tarkime nepatinka konservatoriai, kuriuos laikau savo šalies, jos suvereniteto, tautos išdavikais, dėl tos priežasties imčiau reikalauti panaikinti lietuvių kalbą, jos nebedėstyti mokyklose, panaikinti Maironio vardo gimnaziją ir pan.
  Konservatoriai savo patriotizmą turėtų reikšti ne pseudo propagandinėmis idėjomis, bet realiais darbais Lietuvai.

 3. Turint omeny dar ir kitus kontekdtus kažkaip visa tai ima kvepėti TS-LKD priešrinkiminiu persiorentavimu į kitą rinkėjų grupę: lenkakalbius.
  Labai kažin, kad ir patys „konservai“ nė kiek nenutuoktų, jog artimiausiuose rinkimuose juos rėmę rinkėjai nuo jų nusigręš.

  Kodėl mes vis nesidomime ir neieškome bendrų saitų su savo šiaurės kaimynais: latviais? taip pat ir kt.? Ar per maža tų kalbų mokytojų Lietuvje?!
  Ispanų kalba irgi būtų labai naudinga.

  • įvairiakalbių mokytojų ir ne per daugiausia būtų, tuo labiau, kad mokyklose dirbančiųjų ir pobūdis, ir atlyginimas kiek kitoks… Man, pvz., ir imponuotų latvių kalba, ir išvis visos kalbos būtų ne prošal. Fantastika: kiekvienas pasirinktų kalbą, kokios užsinorėtų… Bet įdomu, kodėl I. Š. peršama, visų pirma, lenkų kalba?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte