Prancūzija ir Vokietija reagavo į Lenkijos Konstitucinio Tribunolo sprendimą: taisyklių reikia laikytis

ŠaltinisAFP-BNS

Svarbus Lenkijos aukščiausios instancijos teismo sprendimas, kuriuo atmetama Europos Sąjungos teisės viršenybė, žymi „ataką prieš ES“, penktadienį pareiškė Prancūzijos Europos reikalų ministras Clement’as Beaune’as (Klemanas Bonas).

„Tai labai rimta… Kyla [Lenkijos] de facto pasitraukimo [iš ES] rizika“, – sakė jis interviu transliuotojui BFM-TV.

„Nenoriu Lenkijos pasitraukimo“, – pridūrė C. Beaune’as.

Lenkijos Konstitucinis Tribunolas ketvirtadienį pareiškė, kad dalis Europos Sąjungos sutarties straipsnių „nesuderinami“ su šalies konstitucija. Tribunolas įspėjo bloko institucijas neveikti „už savo kompetencijos ribų“ ir nesikišti į lenkų teismų sistemą.

„Tai ne techninis ar teisinis klausimas. Tai itin politinė tema, pratęsianti ilgą prieš ES nukreiptų provokacijų sąrašą“, – komentuodamas Lenkijos sprendimą sakė C. Beaune’as.

„Įstodamas į klubą pasirašai kontraktą, vadinamą sutartimi; ji ratifikuota per referendumą Lenkijoje. Toks buvo Lenkijos žmonių pasirinkimas“, – pabrėžė jis.

Lenkija, kaip Europos Sąjungos narė, turi įgyvendinti Bendrijos teisės aktus, penktadienį sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas (Heikas Masas). 

Ministras tai pareiškė Lenkijos aukščiausios instancijos teismui ketvirtadienį paskelbus svarbią nutartį, kuri, ekspertų nuomone, galėtų išprovokuoti „Polexitą“ – šalies išstojimą iš Bendrijos.    

„Jei šalis priima politinį sprendimą būti ES dalimi, ji turi užtikrinti, kad sutartos taisyklės būtų visiškai įgyvendintos“, – žiniasklaidos grupei „Funke“ sakė H. Maasas. 

Vokietijos diplomatijos vadovas taip pat išreiškė Europos Komisijai savo „visišką paramą jai vykdant savo misiją užtikrinti, kad visoje ES būtų laikomasi Europos teisės“.   

Europos Komisija ketvirtadienį nurodė, jog pasitelks visas turimas priemones, kad užtikrintų ES teisės viršenybę Lenkijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. tai kodėl vokiečiai su prancūzais deda skersą ant rytų Europos šalių. Dėjo ant mūsų, dėjo ant ukrainiečių, tų pačių lenkų, nusitiesė dujotiekį..Kažkdėl tada nėra bendruomeniškumo, tada „laikytis taisyklių“ nebereikia… A va kad spalviukam šviežios mėsytės parūpint iš biednesnių, tada jau „reikia“ laikytis taisyklių“….

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis