Prancūzų ginekologas kritikuojamas už tai, kad nepriima translyčių

ŠaltinisCNE NEWS

„Aš rūpinuosi tikromis moterimis ir neturiu įgūdžių rūpintis vyrais, tapusiais moterimis”, – prancūzas ginekologas Victoras Acharianas ginasi nuo kontroversijos socialinėje žiniasklaidoje. Triukšmą sukėlė jo atsisakymas priimti translytę moterį konsultacijai savo klinikoje.

V. Acharianas „Sud Radio” aiškina, kad pora atėjo užsiregistruoti ir jo sekretorė jiems pasakė, kad ginekologas nesispecializuoja jų priežiūroje ir nukreips juos pas kitą gydytoją. Tačiau atsakydama į tai pora ėmė žodžiu pulti sekretorę, kaltindama ją transfobija, pabrėžia gydytojas.

Translytė Sandrine „Valeurs Actuelles” pasakojo, kad sekretorės atsisakymas ją sukrėtė. „Buvau šokiruota; pirmą kartą patyriau tokią transfobiją; tai buvo labai žiauru.”

Atsakydama į tai, pora rašo „Google” apžvalgoje: „Jo sekretorė mus šaltai atstūmė”.

Homofobijos asociacija „SOS” perėmė poros kritiką, rašo Actu.fr. Organizacijos teigimu, „transfobija yra realybė, turinti rimtų pasekmių, ypač sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo srityje”.

Gydytojas sako esąs nusivylęs įvykių eiga.

„Supratau, kad mane vertino ne pagal mano, kaip gydytojo, kokybę, o pagal sekretorės mąstymo šaltumą”, – pabrėžia jis.

Kita vertus, prancūzą gydytoją V. Archarianą palaiko dvi feministės aktyvistės – Marguerite Stern ir Dora Moutot.

„Vyras, net jei jis skelbiasi esąs moteris, neturi teisės eiti pas ginekologą”, – rašo jos straipsnyje laikraštyje „Le Figaro”.

Abi moterys, kurios taip pat yra feministinės asociacijos „Femelliste” narės, šią akciją vadina „teroristiniu išpuoliu”. Jos pasmerkė „translyčių aktyvistus, kurie užtikrina, kad visos moterims skirtos erdvės prisitaikytų prie jų, ir tam būtina panaudoti jėgą”.

Abi aktyvistės pabrėžia, kad „translyčiai vyrai niekada neturės mėnesinių, menopauzės, nėštumo ar kontracepcijos problemų”. Be to, šiems žmonėms „niekada nereikės daryti aborto ar gimdos kaklelio tyrimo; jie niekada nesusidurs su endometrioze”. Jų teigimu, užuot translyčiams atvėrus vien tik moterų erdves, turėtų būti specialios klinikos, kuriose būtų gydomi žmonės, kuriems buvo pašalinti lytiniai organai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte